סיישל – שימור טבע וסביבה

הצטרפו לתכנית באיי סיישל והשתלבו בתכניות מקומיות וממשלתיות לשימור חיי הבר והסביבה. המשתתפים בתכנית נהנים מחופי הים הטרופיים, מצלילות ושנירקולים בחברת צבי ים ופעילות משמעותית בתכנית רבת השפעה על הסביבה המקומית יחד עם מתנדבים מרחבי העולם בפיסת גן העדן הזו.

2208
2209
2210
2213
2217
2218
2219
2220
2221
2222
2223
2224
2225
2226
2227
2228
2229
2230
2231
2232
2233
2234
2235
2236
2237
2238
2239
2240
2241
2242
2243
2244
2245
2246
2247
6130

תקציר

מידע כללי

מיקום: האי קוריוז

משך התכנית: 2, 4, 6, 8, או 12 שבועות

נמל תעופה: שדה התעופה הבינלאומי של איי סיישל, האי מאהה

אופי ההתנדבות: איסוף נתונים למחקר תוך טיולים אתגריים וצלילות שנירקול

מספר משתתפים: עד 18 מתנדבים מרחבי העולם

גיל: 18 – 70

התוכנית כוללת

מגורים: לינה בחדרים משותפים במקום הפעילות

אוכל: מסופקים מצרכי מזון – המתנדבים מבשלים בתורנות

הכשרה: אין צורך בהכשרה מוקדמת

תמיכה: מישראל בעת הצורך

איסוף: מנמל התעופה הבינלאומי של איי סיישל באי מאהה

ציוד: כל הציוד הבסיסי מסופק במקום הפעילות, ניתן לקבל רשימת ציוד שמומלץ להביא לאחר הרישום לתכנית

אינטרנט: אין גישה לאינטרנט במקום הפעילות

לא כולל

לא כולל טיסות, ביטוח נסיעות, הוצאות אישיות ופעילויות מחוץ לתכנית, ויזה, מיסי שדה

מיקום

איי סיישל, הממוקמים באוקיינוס ההודי, מצפון למדגסקר ומול טנזניה, הם מהמקומות היפים בעולם. יערות גשם, חופים לבנים, מים צלולים, בשילוב עם אקלים טרופי, הופכים את איי סיישל ליעד מושלם לאוהבי החוף והפעילות הימית. כשתסיימו לגלות את החופים והיערות תוכלו לצפות בציפורים ולראות צבים בסביבתם הטבעית. אלו שמחפשים הרפתקאות נוספות יוכלו למצוא עולם מסתורי מתחת למים, בו מתגוררים זנים רבים של דגים ואלמוגים שרק מחכים שיגלו אותם. איי סיישל מציעים גם תשתיות תיירות מודרניות, כולל מלונות, מסעדות וחיי לילה עשירים. האופי העשיר והמגוון של איי סיישל הופך אותם ליעד מועדף כאתר תיירות אקולוגית וכיעד לצלילה הרפתקנית.

על התכנית

הפעילות מתקיימת באי קוריוז, משלחות יוצאות במטרה להגן על מושבות של צבים, צבי ענק וצמחייה ייחודית מקומית. המשתתפים בתכנית מסייעים בתיעוד מושבות בעלי חיים באזור החוף, ובתוך הים תוך צלילה עם שנורקלים. הכשרה מהירה מאפשרת לכל המשתתפים להשתלב במשלחות המחקר. בזמן הפעילות על החוף ובים תוכלו להנות מנפלאות האי – תצפית בצבי ענק, לוייתנים, דולפינים ודגי מנטה ריי אקזוטיים. לו"ז המתנדבים גדוש בטיולים, מחקר ובמטלות שוטפות. בתום הפעילות המתגמלת המשתתפים נהנים ממנוחה ומפגש חברתי בבסיס המתנדבים. בערבים ובסופי שבוע תוכלו לנצל את הזמן הפנוי ולגלות את כל שיש לאיים להציע.

אופי הפעילות

הפעילות בתכנית זו קשורה לעונות השנה. ספטמבר עד מרץ היא עונת צבי הים, כאשר פעילות המתנדבים מתמקדת בשימור ומחקר הצבים. בשאר חודשי השנה הפעילות מתמקדת במינים שונים של בעלי חיים ובשימור סביבה באופן כללי.

אפריל – אוגוסט: הפעילות בעיקרה כוללת עריכת תצפיות ואיסוף חומרים למחקר, שימור מיני צמחים מקומיים – למשל צמחיית המנגרוב שנפגעה מאז הצונמי שפגע באזור בשנת 2004. הפעילות כוללת גם שימור אזורי המחייה של צבי היבשה וכן פעילות בתחום החינוך הסביבתי באזור.

ספטמבר – מרץ: בנוסף לפעילויות אלה, בתקופה זו יש דגש על שימור צבי ים, שזו עונת הקינון שלהם.

יום טיפוסי מתחיל בארוחת בוקר ולאחריה יום גדוש פעילויות מחקר, כולל תצפיות תוך סיורים באזור. הפעילות פיזית ולעתים מעט מאתגרת. במהלך היום ייתכנו יציאות לשנירקולים לאיסוף מידע על החי הימי. בסוף כל יום נערך מפגש סיכום, שאחריו ארוחת ערב וזמן חופשי לבלות עם שאר המתנדבים. בימי שבת הפעילות נמשכת עד הצהריים בדרך כלל, ומהצהריים ועד יום שני בבוקר יש זמן פנוי ליהנות מהחוף או לסייר באי.

 מגורים

מגורי המתנדבים בסיסיים, בחדרים משותפים לנשים וגברים. במגורים מקלחות ושירותים משותפים, בשירותים יש שימוש בדליי מים במקום בניאגרה מכיוון שאין מים זורמים. לרשות המתנדבים עומדים מטבח מאובזר וסלון. ניקיון ובישול נעשים ע"י המתנדבים בתורנויות. יש להביא בחשבון שאספקת המים אינה סדירה למקלחות.

חשמל: המקום פועל באמצעות גנרטור וחשמל המופק סולרית. החשמל עובד במשך כמה שעות בלילה, מספיק להטענת מכשירים שונים.

אינטרנט: במגורי המתנדבים אין גישה לאינטרנט. בזמן החופשי אפשר להשתמש בשירותי אינטרנט באזורים תיירותיים באיים השונים.

אוכל: במקום אין מקרר ומצרכי המזון אינם כוללים בשר. מצרכי המזון כוללים ירקות, קטניות, אורז, פסטה וכו'. המתנדבים מבשלים בעצמם בתורנות. ישנה אספקה קבועה של מי שתייה.

טיפים

חוץ מהחופים הקסומים וחיי הבר העשירים, איי סיישל הם אתר תיירותי מוביל. תוכלו לבלות את הזמן הפנוי בגילוי שוניות אלמוגים וביציאה למשלחות צלילה. תוכלו גם לצאת לאחד האיים הגדולים וליהנות ממבחר מסעדות ומחיי לילה עשירים ותוססים. איי סיישל הם איים קסומים שמציעים מגוון גדול של פעילויות שיכולות להתאים לכל אחד.

תוכלו גם לקחת חוויית ההתנדבות צעד אחד קדימה ולהשתתף בתכנית הסמכה עם חונך אישי, שישפר את הידע המקצועי שלכם בתחום. אפשרות נוספת היא השתתפות בקורס מחקרי בו תעברו הכשרה מעמיקה, שתאפשר לכם לבצע מחקרים משלכם בעתיד. שימו לב כי תכניות אלה אינן כלולות בעלות התכנית.

דרישות מינימום

  •  מגיל 18 ומעלה
  • כושר גופני ברמה טובה
  •  ביטוח רפואי למטיילים
  •  חיסונים (יש להתייעץ עם מרפאת מטיילים טרם הנסיעה)
  •  הפקת תעודת יושר מהמשטרה
  •  יכולת עבודה בצוות, גישה חיובית
הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:


לחצ/י למעבר לאתר באנגלית

מעוניינ/ת לשמוע עוד על התכנית?

בוא/י נדבר!  הרשמה לעדכונים ופרסומים