התנדבות במרכז אמריקה

מוסיפים לטיול במרכז אמריקה תוכן משמעותי ונוחתים ברכות – הצטרפו לקבוצת מתנדבים בינלאומית במרכז אמריקה. אפשרויות ההתנדבות במרכז אמריקה מיוחדות כמו רצועת היבשה הזו הנמתחת ממקסיקו בצפון ועד פנמה בדרום וטומנת בחובה מגוון אדיר של חי וצומח כמו גם עושר תרבותי מרתק. בהתבסס על שנים של ניסיון ודיווחים מעמיקים מהשטח, יצרנו מאגר איכותי של תכניות התנדבות בתחומים של שימור בעלי חיים, פיתוח קהילתי, שימור סביבה וחינוך. תכניות לדוגמה: שימור צבי ים בחופי קוסטה ריקה ומקסיקו, פיתוח קהילתי ושימור טבע בגוואטמלה ושימור איגואנות בהונדורס. אם יש לכם זמן, תוכלו ליהנות מכל העולמות ולהשתתף בכמה תכניות התנדבות בתחומים שונים לפי בחירתכם.

תכניות התנדבות נבחרות במרכז אמריקה

קוסטה ריקה – מרכז להצלת חיות בר ושימורן

קוסטה ריקה ידועה כמדינה העושה מאמצים רבים לשימור משאבי הטבע שלה, ועם זאת, ישנן חיות בר הנפגעות מידי שנה מפיתוח מואץ, סחר בלתי חוקי והתחשמלות. ארבע מרכזים הקיימים ברחבי המדינה מקבלים אליהם מתנדבים מרחבי העולם על מנת לסייע במאמצים להצלה ושימור בעלי החיים הזקוקים לעזרה. זוהי תוכנית נהדרת לאוהבי בעלי החיים הרוצים לחוות את הטבע מקרוב במגוון מיקומים יפהפיים. לפני תחילת התוכנית מומלץ להשתתף בשבוע של קורס לימוד ספרדית בסיסית כדי לתקשר בנוחות עם הצוות המקומי ומתנדבים אחרים.

קוסטה ריקה – סיוע רפואי בסן חוסה

זוהי תוכנית מצוינת לתלמידים בתחומים כמו סיעוד, פיזיותרפיה, מדעי הרפואה וכו' המעוניינים לקבל ניסיון מעשי ולסייע לקהילות מקומיות בקוסטה ריקה בנוסף. גם רופאים מוסמכים מוזמנים להצטרף לתוכנית לחוויה ייחודית ומעשירה. המתנדבים מסייעים בבתי חולים, מרפאות מקומיות, בתי אבות ומוסדות נוספים במשימות המתאימות לרמתם המקצועית. הצוותים המקומיים נעזרים במתנדבים בפעולות כמו חלוקת תרופות, סיוע בביצוע בדיקות, בדיקת מדדים חיוניים, עידכון רשומות המטופלים ועוד.

קוסטה ריקה – שימור צבי ים

חמישה מתוך שבעת הסוגים של צבי הים הקיימים בעולם מקננים בחופים הטרופיים של קוסטה ריקה, מה שהופך אותה ליעד מצוין להתנדבות למען שימורם. בחופי האוקיינוס קריבי או בחופי האוקיינוס השקט, תסייעו בפעולות כמו סיור חופים לאיתור קינים, הטלות ובקיעות, איסוף מידע לגבי אוכלוסיית הצבים באזור, שחרור צבונים שבקעו אל הים ועוד. לפני תחילת התוכנית מומלץ להשתתף בשבוע של קורס לימוד ספרדית בסיסית כדי לתקשר בנוחות עם הצוות המקומי ומתנדבים אחרים.

קוסטה ריקה – מרכז שימור לחיות בר, מתאים למשפחות

הצטרפו לאחת מתוכנית הדגל שלנו – בגרסה מותאמת למשפחות עם ילדים מגיל 8, וסייעו לשימור חיות הבר המופלאות של קוסטה ריקה. המרכז בו תתנדבו מוקדש להצלה ושיקום של בעלי חיים במטרה להשיבם לטבע במידת האפשר. הפעילויות היומיומיות במקום כוללות למשל הכנת מזון והאכלת החיות, ניקיון וסיוע כללי בתחזוקה, סיוע בטיפולים במידה וצריך והשתתפות בפרויקטים חינוכיים בקהילה. המגורים מותאמים למשפחות והמזון מותאם לצרכים שונים.

סרטי מתנדבים בעולם