התנדבות באפריקה

מגלים יבשת של טבע פראי ותרבות עשירה בנחיתה רכה – הצטרפו לקבוצת מתנדבים בינלאומית באפריקה. בהתבסס על שנים של ניסיון יצרנו מאגר תכניות התנדבות בתחומים של שימור בעלי חיים וסיוע הומניטרי בתנאים נוחים ובאזורים היפים ביבשת, כולל השבת אריות לטבע בזימבבווה, שיקום ציטות בדרום אפריקה ומקלט לחיות בר בנמיביה. חולמים על ספארי? למה לראות מרחוק כשאפשר להתקרב, לגעת ולסייע לבעלי חיים כמו אריות, ציטות, קופים ופילים בתכניות ההתנדבות השונות. מגשימים חלום בדרום אפריקה, זימבבואה, טנזניה וגאנה ומסייעים לעולם החי והטבע ביחד עם מתנדבים מרחבי העולם.

 

תכניות התנדבות נבחרות באפריקה

דרום אפריקה – פרויקטים קהילתיים בקייפטאון

מגוון פרויקטים להעצמת הקהילה מקבלים מתנדבים מרחבי העולם בקייפטאון היפה. במשך שבועיים לפחות תשלבו בין התנדבות משמעותית ובין סיורים בעיר ובסביבתה והיכרות עם אנשים מכל העולם. תוכלו לבחור בתחומי התנדבות שונים – סיוע במרכזי יום או בתי ספר לילדים מעוטי יכולת, ארגון פעילויות מהנות מחוץ לשעות הלימודים, פעילות בגני ירק למען הקהילה המקומית, השתתפות בפעילות הסברה בנושאים כמו צריכת סמים ומין בטוח בקרב בני נוער ועוד. סופי השבוע פנויים למנוחה בחופי העיר ולביקורים בשמורות היפות שבסביבה.

זימבבואה – מרכז שימור לחיות בר

אחד מהמרכזים הגדולים והמצליחים ביותר לשימור חיות בר פתוח למתנדבים מרחבי העולם המסייעים בהגנה על המערכת האקולוגית העדינה של אפריקה. המרכז קיים מאז שנות ה-70 של המאה שעברה והוא משמש גם כמרכז חינוכי בנושא שימור החי של זימבבואה ואפריקה. הצטרפו למאמץ לשימור מינים רבים של בעלי חיים, תוך סיוע לחיות יתומות ופצועות שאינן יכולות לשרוד בטבע, או שניתן לשקמן עד השבה לטבע. עזרו לצוות המקום בניקיון, הכנת מזון לבעלי החיים והאכלתם, תחזוקה ועוד, ביחד עם מתנדבים נוספים מרחבי העולם.

גאנה – הוראה באקרה

גאנה היא אחת המדינות היפות והשלוות במערב אפריקה ובה מגוון אתני ותרבותי רב. באקרה, בירת גאנה, ישנם שפע אתרים מעניינים וחופים יפים. הצטרפו לתוכנית זו עם מתנדבים מרחבי העולם וסייעו לצוותים בבתי ספר מקומיים בלימוד אנגלית ובהפעלות מהנות לילדים, כמו גם בשיפור פני בתי הספר. התוכנית מתחילה ביום היכרות כולל סיור בעיר ומפגש עם ילדי בית הספר.

דרום אפריקה – מרכז שימור לחיות בר

לאוהבי בעלי החיים – הזדמנות מיוחדת לתרום לשימור עולם החי הייחודי של אפריקה. מרכז השימור הוא בית לבעלי חיים שהתייתמו או נפצעו ואינם מסוגלים לשרוד בכוחות עצמם בטבע. המרכז מקבל מגוון רחב של חיות ביניהן: פילים, אריות, צ'יטות, היפופוטמים, ג'ירפות, זברות ועוד. בימים שני עד שישי המתנדבים מסייעים לפעילות השוטפת של המקום, כולל ניקיון, תחזוקה, הכנת מזון ועוד. ההתנדבות נפתחת ביומיים של היכרות ביוהנסבורג שם תוכלו להכיר מתנדבים אחרים מכל העולם ולסייר באתרים היפים של העיר.

מוזמביק – שימור הכריש הלווייתני

תכנית מרתקת וחשובה זו מזמינה מתנדבים מרחבי העולם להשתתף במאמץ לשימור הכריש הלווייתני והסביבה הימית בחופי מוזמביק. במסגרת התכנית תלמדו לצלול או תשפרו את יכולות הצלילה שלכם ותסייעו לצוות מקצועי בארגון הפועל כבר 14 שנים בתחום. ההתנדבות בתכנית עשויה לכלול: שנירקולים וצלילות לצפייה בכרישי לוויתן, ניטור מצב שונית האלמוגים ועוד.

טנזניה – סיוע הוראה בזנזיבר

בזנזיבר, האי של החול הלבן ומי הטורקיז, פועלות מגוון תוכניות לחיזוק הההוראה בעזרת מתנדבים מרחבי העולם. התוכניות מיועדות לילדים בגילאים 5-14 וכוללת עזרה למורים בבתי ספר בהוראת אנגלית ופעילויות העשרה נוספות כמו יצירה, כתיבה, ספורט ועוד. מתנדבים יכולים לסייע גם בלימוד מתמטיקה ומדעים בכיתות הגבוהות יותר ובפעילויות לאחר שעות בית הספר. סופי השבוע פנויים למנוחה, לסיורים באי וכמובן לרביצה בחופים הנפלאים של זנזיבר.

דרום אפריקה – התמחות עם חיות בר

בתכנית זו תעשירו את קורות החיים ותזכו בניסיון מעשי בטיפול בבעלי חיים בדרום אפריקה, בחווה שהיא בית למעל מ-90 מינים של בעלי חיים. תוכנית מעמיקה זו אורכת לפחות שבועיים אך מומלץ ביותר להישאר לפחות שישה שבועות למיצוי מלא ומוצלח. התכנית פתוחה למתמחים עם וללא ניסיון וטרינרי קודם והיא גמישה לצרכים ולידע של כל מתמחה, בהתאם להכשרתו/ה.

דרום אפריקה – שימור חיות בר

אם אתם מעוניינים בשימור חיות בר ורוצים ללמוד עליהן תוך שיפור משמעותי בחייהן – הצטרפו לתכנית זו המתקיימת בחווה המשמשת מזה עשורים כמרכז לשימור חיות בר, המהווה בית למעל 90 מינים של בעלי חיים שונים הזקוקים לסיוע. במהלך שהותכם במקום תלמדו על הטיפול בבעלי החיים ושימורם, ותסייעו לצוות המקום בהכנת מזון והאכלות, ניקיון ותחזוקה ועוד.

קניה – שימור אריות וחיות בר בשמורת מסאי מרה

רוצים להכיר מקרוב את תרבות המסאי וגם לסייע במאמצים לשימור חיות הבר של אפריקה? זאת התכנית בשבילכם. בתכנית שלושה תחומים עיקריים: ניטור חיות בר ושימורן, חינוך סביבתי בבית ספר יסודי, סיוע בבית ספר למדריכים מקומיים. ניטור בעלי החיים והשימור מתמקד באריות ופילים בין היתר בעיקר בחודשים בהן מתרחשת הנדידה הגדולה באזורים אלו.

דרום אפריקה – שמורת 5 הגדולים באזור פארק קרוגר

מעוניינים לזכות בניסיון במחקר ושימור חיות הבר של אפריקה תוך שהות בלב שמורה מרהיבה בדרום אפריקה? זאת התכנית בשבילכם. עיקר העבודה בשמורה נעשית לטובת קרנפים שחורים, פילים ואריות כולל ניטור התנהגותם, תצפיות בשעות שונות של היום, איסוף דאטה, טיפול בשטח השמורה ועוד. במהלך ההתנדבות תגורו במגורים נוחים בתוך השמורה, לחוויה מלאה של טבע מכל עבר.

דרום אפריקה – שימור 5 הגדולים הימיים

חוויה של פעם בחיים בשימור 5 בעלי החיים הימיים הגדולים – כריש לבן, לוויתנים, דולפינים, פינגווינים וכלבי ים. במשך שבועיים לפחות, תיקחו חלק משמעותי במאמצי שימור בעלי חיים אלו בתחומים כמו תיירות אקולוגית (צלילה בכלובים), חינוך לתיירות אחראית, סיוע בניטור ופעולות מחקר שונות, תצפיות ועוד. בשעות הפנאי תוכלו ליהנות עם שאר המתנדבים במגורים הנעימים.

דרום אפריקה – מרכז שיקום לחיות בר

מרכז מוערך זה מוקדש לשיקום מגוון חיות הבר של דרום אפריקה, ביניהן נשרים, צבועים, נמרים ועוד. במהלך שבועיים לפחות, תסייעו בתפעול השוטף של המרכז ובטיפול בבעלי החיים כולל האכלת גורים שהתייתמו, הכנת מזון לחיות, נקיון ותחזוקה של המקום, סיוע לאנשי צוות בטיפול בחיות פצועות ועוד. המשימות מגוונות ומשתנות בהתאם לצרכי המקום, שמרו על ראש פתוח.

דרום אפריקה – התמחות עם חיות בר לתלמידי וטרינריה

בתכנית זו תקבלו הכשרה מעשית בטיפול בחיות בר באחד מהמקומות הטובים לכך בעולם. כאן תזכו לחשיפה מירבית לעבודה עם חיות הבר של אפריקה ותעשירו את הידע בתחומים כמו: בריאות ותזונה של בעלי החיים, האיומים הקיימים על חיות הבר והאקוסיסטם, בריאות ובטיחות, שיקום חיות בר ועוד. בנוסף תבקרו בחוות כדי ללמוד על טיפול בחיות משק וטיפול בחיות בית בקרב קהילות מקומיות.

דרום אפריקה – הנחיית גלישת גלים ושחייה לילדים ונוער

מועדון ייחודי בקייפ טאון מציע לילדים ממשפחות מעוטות יכולת את ההזדמנות ליהנות משחייה וגלישת גלים בחופים המרהיבים של העיר. המתנדבים במקום מסייעים בהנחיית שחייה וגלישה ומקבלים בעצמם שיעור גלישה בשבוע. מתחילת פעילות המועדון, מעל 300 ילדים למדו בו לשחות ועוד כ-80 למדו גלישה! הצטרפו לצוות מתנדבים מרחבי העולם לחוויה בלתי נשכחת.

קייפ ורדה – הוראת אנגלית

קייפ ורדה היא מדינת איים מרתקת השוכנת באוקיינוס האטלנטי בה מדברים קראול ופורטוגזית. בתוכנית תהיו חלק מצוות הוראת אנגלית לילדים ותוכלו להכיר מקרוב את התרבות ואורח החיים במקום. הפעילות מתקיימת בגני ילדים ובתי ספר במטרה להעשיר את החינוך ולספק לילדים חוויה מהנה עם מתנדבים מרחבי העולם תוך משחקים, הפעלות ופעילויות ספורט.

דרום אפריקה – מרכז שימור לחיות ממשפחת החתוליים

מתנדבים מרחבי העולם מוזמנים לחוויה מעשירה ומשמעותית לטובת שימור חיות הבר של אפריקה במרכז ובו צ'יטות, אריות, קרקלים ועוד. המרכז מקבל אליו חיות שהיו בשבי בלתי חוקי ופועל לשיקומן. לאחר יומיים של נחיתה רכה והכוונה, תתחילו בפעילות השוטפת במקום, כולל: הכנת מזון והאכלת החיות, נקיון ותחזוקה, קבלת מבקרים במקום והנגשת מידע.

מלאווי – מרכז הצלה לחיות בר

מלאווי היא אחת המדינות היפות והשלוות במזרח אפריקה, ובה שפע רב של שמורות טבע ועולם חי עשיר, אשר נמצא בסכנה בשל פיתוח מואץ ואובדן שטח מחייה. בתכנית תסייעו לצוות המרכז להעניק טיפול ובית חם לכ-200 בעלי חיים, ביניהם ציפורים, זוחלים, אריות, קופים ואנטילופות. המשימות כוללות הכנת מזון והאכלות, טיפול בגורים יתומים, סיוע לווטרינרים ועוד.

טנזניה – הוראה ומעורבות בקהילה

להכיר את טנזניה שמעבר לספארי – בתוכנית זו תקבלו הצצה לחיי היומיום בקהילות הכפריות באזור הקילימנג'רו תוך סיוע לקהילה. במשך שבועיים לפחות תסייעו בהוראת אנגלית באופן חווייתי ומהנה ובפעילויות העשרה לילדים בגילאי בית הספר, מיסודי ועד תיכון. התחילו את החוויה ביום של היכרות עם הסביבה ושאר המתנדבים, כולל טיול רגלי בהרי מונדולי היפים. בימים הפנויים (שבת-ראשון) פלאי הטבע של טנזניה ממתינים לכם – תוכלו לטייל ולבקר במפלים, הרים ושמורות טבע.

קייפ ורדה – שיפוץ בית ספר בכפר

רוצים להכיר מדינה מרתקת הרחק מהיעדים התיירותיים? אוהבים לעבוד עם הידיים? זאת התכנית בשבילכם. לאחר נחיתה רכה ויום היכרות והכוונה, תתחילו להפשיל שרוולים ולשפץ מוסדות חינוכיים בקרב קהילה שזקוקה לקצת עזרה. בין היתר תעסקו בהנחת לבנים, צביעה, שיפוץ רהיטים, גינון ועוד. בסופי השבוע תוכלו לסייר באי וליהנות מהחופים עם מתנדבים נוספים.

מלאווי – התמחות לווטרינרים במרכז הצלה לחיות בר

הצטרפו לתכנית מרתקת למען חיות הבר של מלאווי ותזכו בניסיון מעשי בתחום הווטרינריה שיעשיר את קורות החיים שלכם. במשך שבועיים לפחות תסייעו לצוות המקומי במרכז שמטרתו לשחרר כמה שיותר בעלי חיים בחזרה לטבע, בפעולות כמו: פיענוח בדיקות, ביצוע בדיקות כלליות לבעלי החיים, טיפול בבעלי חיים שהתייתמו, מחקר ועוד. התכנית מיועדת למתמחים מרחבי העולם.

דרום אפריקה – שמורה לבעלי חיים בסכנת הכחדה ו-5 הגדולים

הזדמנות מושלמת לאוהבי הטבע בבוש האפריקאי. בואו להכיר מקרוב את חיות הבר המופלאות של אפריקה – פילים, אריות, נמרים, בופאלו וקרנפים וסייעו לשימורם בפעולות כמו: ניטור בעלי חיים והתנהגותם, שימור מרחב המחייה, איסוף מידע, טיפול בזני צמחים פולשים וארוזיה של הקרקע ועוד. התכנית כוללת יום היכרות והכוונה ויום סיור ביוהנסבורג ואתריה היפים.

דרום אפריקה – מקלט לפינגווינים ועופות ימיים

הצטרפו למאמצי שימור הפינגווינים ועופות ימים אחרים במקלט מיוחד בפורט אליזבת שבדרום אפריקה. המקלט מטפל בבעלי חיים הזקוקים לשיקום מסיבות שונות בין היתר דליפות נפט ושינויי אקלים. בואו לעזור בפעולות כמו: הנחיית מבקרים במקלט, הכנת מזון והאכלת החיות, נקיון ועוד. המגורים בזמן ההתנדבות בבית מתנדבים נעים במרחק חמש דקות מהחוף.

דרום אפריקה – מקלט לחיות בר ממשפחת החתוליים

מטרת התכנית לסייע לפעילות השוטפת של המקלט ולעזור בהעלאת מודעות לטיפול אתי והוליסטי בחיות בר שנצלו משבי. המקלט מקבל אליו מגוון מהחיות המרתקות באפריקה – אריות, נמרים, קרקלים, צ'יטות ועוד, ומספק סביבה בטוחה לאלו מהן שאינן יכולות לחיות בטבע מכיוון שהן גדלו בשבי. התכנית פתוחה למתנדבים מרחבי העולם איתם תוכלו להינות בזמנכם הפנוי.

סרטי מתנדבים בעולם