יוון – שימור צבי ים – מתחת לגיל 18

פרויקט זה מיועד לבני עשרה ומתקיים בכפר קטן בחופים של דרום יוון. הפרויקט מאפשר לחברים הצעירים להצטרף למאמצי השימור, בעבודה משותפת עם מתנדבים מכל רחבי העולם, באווירה קוסמופוליטית ובליווי של מיטב המומחים. זו הזדמנות מצוינת ללמוד רבות על צבי ים, על שימור אקולוגי ועל חשיבותו.

6416
6417
6418
6419
6420
6421
6422
6423
6424
6425
6426
6427

תקציר

מידע כללי

מיקום: הכפר גיאניצוחורי (Giannitsochori) , דרום יוון

משך התכנית: שבועיים

נמל תעופה: נמל התעופה הבינלאומי באתונה

אופי ההתנדבות: שימור בעלי חיים, שימור טבע וסביבה

מספר משתתפים: עד 18 מתנדבים מרחבי העולם

גיל: 15 – 17

התוכנית כוללת

מגורים: באתר מחנאות, שני אנשים בכל אוהל

אוכל: 3 ארוחות ביום

הכשרה: הכשרה מלאה עם ההגעה

תמיכה: מישראל בעת הצורך

איסוף: איסוף משדה התעופה ביום ההגעה

לא כולל

טיסות, ביטוח נסיעות, הוצאות אישיות, ויזה (במידת הצורך)

מיקום

גיאניצוחורי (Giannitsochori) הוא כפר נופש קטן בחבל הארץ אליס, שבמערב חצי האי פלופונסוס ביוון. הכפר שוכן על חוף בעל חולות לבנים, באזור טבע מוגן. באזור ישנם אתרים היסטוריים וארכאולוגיים רבים והוא מוקף באתרי טבע ומורשת, כולל אולימפיה העתיקה, מקום הולדתם של המשחקים האולימפיים.

על התכנית

פרויקט זה עובד בשיתוף פעולה הדוק עם ארגון שימור יווני מ-1983, מה שהופך אותו לאחד מן הפרויקטים לשימור הוותיקים ביותר שפועלים בים התיכון. האזור שבו ממוקם הפרויקט הוא אזור קינון מרכזי לצבי ים, ומטרותיו של הפרויקט הן להבטיח הגנה על הקינים, כך שכמה שיותר צבים שזה עתה בקעו יוכלו לשרוד. בנוסף, הפרויקט נועד להגביר את המודעות הציבורית לטביעת הרגל האקולוגית של האדם באזור זה. כיוון שהפרויקט תוכנן במיוחד עבור מתנדבים בגיל העשרה, קיימת בו רמה גבוהה של פיקוח, על ידי צוות מיומן ומומחים לשימור סביבתי.

אופי ההתנדבות

הפרויקט רווי בפעילות, והמתנדבים יחלקו את זמנם בין מטלות שונות. חודשי הקיץ הם עונת ההטלה, וחלק ניכר מן הפעילות מתמקדת באתרי הקינון והבקיעה. כמתנדבים בפרויקט תהיו מעורבים בכל היבטי הפעילות ותהיה לכם הזדמנות אמיתית לצפות במחזור החיים של צבי הים. היו מוכנים לעבודה פיזית, הליכות רגליות וטיולים ארוכים. חלק מהפעילות עשויה לכלול:

 • סיורי בוקר לאיתור קינים חדשים
 • מדידות והקלטות נתונים באזור
 • התקנת רשתות כדי לסייע בהגנה על הקינים מפני טורפים
 • חיתוך ענפי במבוק עבור רשתות הקינים
 • סיוע בפעילויות חינוכיות עבור הקהילה המקומית ותיירים
 • מיקום הקינים מחדש, על מנת להגן עליהם מפני הים או מהתערבות אנושית

הפעילות במהלך ימי השבוע מאמצת ומאתגרת, אך בסוף השבוע תוכלו ליהנות מהמראות היפים והתרבות המקומית של האזור. תוכלו לסייר בחורבות מקדשים עתיקות, בעיירות, אמפיתיאטראות, כנסיות ביזנטיות ועוד.

מגורים

מגורים: הלינה באתר מחנאות ציבורי (קמפינג), באוהל משותף לשני משתתפים/ות, הכולל מחצלות. בחניון חדרי שירותים ומקלחות משותפות עם מים חמים. באוהלים אין חשמל, אולם תיבות אספקה זמינות בחניון. את כל חפצי הערך ניתן לאחסן ולנעול במשרדי האתר.

אוכל: שלוש ארוחות ביום, המסופקות באתר. ארוחות הבוקר מוגשות בסגנון בופה.

כביסה: ישנן תחנות לכביסה ידנית,  ותמורת תשלום סמלי המתנדבים יכולים להשתמש במכונת הכביסה ובמייבש.

אינטרנט: לעתים ישנה גישה לאינטרנט אלחוטי בשטח החניון.

טיפים

במהלך התכנית יתקיים טיול מאורגן אחד לפחות. לפני או אחרי ההתנדבות, תהיה לכם הזדמנות לבקר בפארקים הלאומיים בריג'וני או קמנייק. בנוסף, תוכלו לבקר באחת הערים התיירותיות המפורסמות: פורץ, פולה, רוביני, או מוטובון – כפר איסטרי טיפוסי, הדומה לכפרים בטוסקנה. במהלך התכנית יתקיים גם טיול לילי מאורגן אחד. למזלכם הרב, פונטנה שבחצי האי איסטריה נמצאת במיקום אידיאלי, רק כמה שעות נסיעה מרוב הבירות הגדולות באירופה. תוכלו לבקר בוונציה, בדוברובניק, פנינת הים האדריאטי, בלובליאנה בירת סלובניה, או במערת פוסטוינה – המערה השלישית בגודלה בעולם. אם אתם מעוניינים באחת האופציות האלה, תוכלו להתייעץ עם רכזי הפרויקט עם ההגעה.

אתם חופשיים גם לארגן פעילויות משלכם, כמו התעמלות בוקר על המרפסת, או ריצה על המסלולים היפים ליד הים. בהתאם לזמינות, תוכלו להשתמש באחד האופניים שבדירה.

דרישות מינימום

 • גילאים 15-18
 • כושר גופני ברמה טובה
 • גמישות, מוכנות לעבודה בשעות הבוקר המוקדמות בחלק מן הימים
 • הזדהות עם מטרות הפרויקט, רצון לתרום
 • אנגלית ברמה טובה
 • "מכתב מוטיבציה"
 • טופס הסכמה מההורים
 • ביטוח נסיעות (יש להתייעץ עם מרפאת מטיילים בטרם הנסיעה)
 • הפקת תעודת יושר מהמשטרה
הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:


לחצ/י למעבר לאתר באנגלית

מעוניינ/ת לשמוע עוד על התכנית?

בוא/י נדבר!  הרשמה לעדכונים ופרסומים