תאילנד – חוויה תרבותית וסיוע קהילתי

הצטרפו לצוות מתנדבים ובואו להכיר את תאילנד לעומק ולסייע בשיפוץ או לימוד אנגלית בפנימיות לילדים באזור סינגבורי. הפנימיות מופעלות במקדשים ומציעות לילדים מכפרים עניים מגורים ומזון, סביבה תומכת וגם תכניות לימודים והעשרה, בעזרתם של המתנדבים התורמים לאווירה מהנה וחיובית.

3545
3546
3548
3550
3551
3552
3553
3554
3555
3556
3557
3558
3559
3560
3561
3562
3563
3564
3565
3566
3567
3568
5425
5426

תקציר

מידע כללי

מיקום: אזור סינגבורי, 140 ק"מ צפונית לבנקוק

משך התכנית: מינימום שבוע, מקסימום 8 שבועות. התחלה בימי ראשון בלבד

נמל תעופה: נמל התעופה הבינלאומי בבנקוק

אופי ההתנדבות: סיוע בפנימיות לילדים, חינוך, הכרת תרבות תאילנד

מספר משתתפים: מקסימום 20 משתתפים

גיל: 17 – 70

התוכנית כוללת

מגורים: חדרים ל 2 – 4 אנשים בבתי מתנדבים

אוכל: שלוש ארוחות ביום ובסופי שבוע שתי ארוחות ביום

הכשרה: שבוע היכרות והכשרה בסינגבורי

תמיכה: מישראל בעת הצורך

איסוף: איסוף מנמל התעופה בבנקוק בכל יום ראשון

לא כולל

טיסות, ביטוח נסיעות, הוצאות אישיות, טיולים נוספים, ויזה

על התכנית

תכנית זו נועדה לאפשר לכם, המתנדבים, להכיר את תאילנד ולסייע בעבודות שיפוץ קלות בפנימיות לילדים או ללמד אנגלית באזור כפרי יפה. במהלך התכנית תתנדבו בפנימיות לילדים המופעלות במקדשים בודהיסטים באזור סינגבורי. הפנימיות מציעות לילדים מכפרים עניים מגורים ומזון, תכניות לימודים והעשרה וסביבה חמה ותומכת. פעילותם של המתנדבים חשובה מאוד ליצירת אווירה נעימה לילדים וכן לסיוע לצוות המקומי בפעולות היומיום והתחזוקה.
המשתתפים בתכנית זו למשך יותר משבוע, מתחילים  בשבוע היכרות. הרחבה בהמשך.

חשוב: כאשר אתם בוחרים תאריכים, אנא שימו לב לחופשות הארוכות (מאמצע מרץ עד אמצע מאי, ובמהלך כל חודש אוקטובר). בחופשות הילדים עוזבים את הפנימיות וחוזרים למשפחותיהם או לכפרים שלהם. בתקופות אלו עיקר הפעילות היא עבודות שיפוץ.

אופי ההתנדבות

בהגיעכם, תוכלו לבחור בין שני פרוייקטים עיקריים:

לימוד אנגלית בבתי ספר המקומיים – לימוד אנגלית, ארגון והשתתפות בפעילויות בנושאי חילופי תרבויות, אקולוגיה, אומנות ועוד.

עבודות שיפוץ קלות בפנימיות לילדים – הילדים מהכפרים המרוחקים מגיעים ללמוד בסינגבורי והסביבה. הילדים חוזרים הביתה כמה פעמים בשנה בחופשות. ההתנדבות בעיקרה כוללת תחזוקה שוטפת של הפנימיות ושיפוץ קל של המבנים. בסוף היום יש זמן פנוי עם הילדים לאחר שעות הלימוד,למשחקים, שירים וכל מה שעולה על דעתכם.

ימי ההתנדבות הם שני עד שישי. בין 3-6 שעות ביום. בבתי הספר ההתנדבות יכולה להתחיל ב 8 בבוקר. בפנימיות בשעה 9 בבוקר.

אופי הפעילות עשוי להשתנות עקב גורמים שונים כמו מזג האוויר, לכן היו מוכנים לשינויים.

שבוע הכרות תרבותית 

כל משתתף בפרויקט זה המצטרף ליותר משבוע משתתף בשבוע הכרות תרבותית מהנה, בו לומדים על תאילנד ופוגשים את שאר משתתפי התכנית. בשבוע ההכרות נהנים משיעורי בישול (אוכל תאילנדי טעים!), סיורים, ונפגשים עם מקומיים. המטרה של שבוע ההכרות היא ליצור עבורך ״נחיתה רכה״ אל תוך חווית ההתנדבות על ידי הבנת התרבות, הנימוסים, והנורמות של החברה המקומית. לוח זמנים בשבוע האוריינטציה: יום שני – לאחר ארוחת הבוקר. לאחר מכן תצאו לסיור בכפר מקסים בדרום תאילנד – טא קאם. משם תמשיך הקבוצה לביקור במקדש Wat Phikun Thong. אז תהנו מארוחת צהריים במסעדה אותנטית מקומית. אחר הצהריים תגיע הקבוצה לסינגבורי כדי להכיר ולטייל בה. אחרי ארוחת הערב ישתתפו כאורחי כבוד בטקס קבלת פנים שבו ילדי בית הספר המקומי יופיעו עם ריקוד תאילנדי מסורתי. היו מוכנים לרקוד! יום שלישי – אחרי ארוחת הבוקר תצאו לטיול בעיר ההיסטורית של איוטאיה – Phra Nakhon Si Ayutthaya, שם נמצאות חורבות עתיקות, ויצירות אומנות מסורתיות. הפארק ההיסטורי באיוטאיה זכה להכרה בינלאומית כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו. לאחר מכן, הקבוצה תבקר ב”כפר הפילים" המיוחד ואחר כך תאכל ארוחת ערב על גדת נהר באיזור. יום רביעי – אחרי ארוחת הבוקר מתחילים בשיעורי השפה התאילנדית, הקבוצה תמשיך לשיעור בישול. אחר הצהריים תוכלו לנסוע לעיר (סינגבורי) להנות מביקור בבריכת השחייה, לנצל את הגישה לאינטרנט באחד מבתי הקפה הרבים באזור, ולנסות לתרגל את מיומנויות השפה התאילנדית. בערב, תהנו מארוחה על האש בסגנון תאילנדי. יום חמישי – אחרי ארוחת הבוקר תצאו לביקור באחד מבתי הספר המקומיים, בו תוכל להיפגש עם הילדים ולשחק איתם. במהלך חופשות בית הספר (מאמצע מרץ עד אמצע מאי, ובאוקטובר), כאשר בית הספר סגור, מבקרים בקייטנת אנגלית. מאוחר יותר, תוכלו לבקר בכמה מהאתרים היפים והמקדשים בודהיסטים באזור. יום שישי – אחרי ארוחת הבוקר תצאו ליום נוסף של סיור באזורים סרבורי ולופבורי. בסיור תבקרו במקדש הקוף ובמקדש המפורסם בו נמצאת עפ״י הסיפור טביעת רגלו של בודהה.  בסוף השבוע – סוף השבוע חופשי לחלוטין. תוכלו לנוח, לקחת מונית ולבקר באתרים רבים במחוזות הקרובים, או לקחת אוטובוס לבנגקוק לסוף השבוע. **מאחר ותאילנד היא מדינה טרופית עם מזג אויר הפכפך לוח הזמנים הנ"ל נתון לשינויים, .

מגורים ואוכל

מגורים: בזמן התכנית תתאכסנו באחד משלושה בתים הנמצאים כ-10 ק"מ מהעיר סינגבורי. הלינה בחדרים בסיסיים מאוד המשותפים המופרדים לבנים ובנות, בכל חדר 2 – 4 מתנדבים. בכל הבתים מקלחות (ללא מים חמים) ושירותים ואזור משותף בו תוכלו לאכול ולנוח.

  • ניתן לשדרג את המגורים לחדרים זוגיים/פרטיים עם מיזוג אוויר ושירותים צמודים, בתוספת $100 לשבוע.
  • משפחות יכולות לשדרג למגורים בדירה משפחתית נעימה, בתוספת $125 לשבוע למבוגר. ילדים עד גיל 14 במגורי משפחה יקבלו הנחה של %50 מעלות ההשתתפות (ילדים מתחת לגיל 5 – השתתפות ללא תשלום). מגורי המשפחות אינם במתחם בית המתנדבים.

אוכל: 3 ארוחות ביום הכוללות בעיקר אוכל תאי – הרבה אורז!

כביסה: יש שרותי כביסה זולים בקירבת מקום.

אינטרנט: יש אינטרנט.

תוכניות משנה

ניתן להאריך את השהות ולבחור תכנית מיוחדת מבין התכניות הבאות (ניתן לבחור תוכניות אלו גם לאחר ההגעה להתנדבות):

אגרוף תאילנדי בסינגבורי

שבוע חוף והתנדבות בחוף Hua Hin

שבוע טרקים בג'ונגל Wang Nam Khiao

שבוע בודהיזם בWang Nam Khiao

התנדבות עם פילים ב Umphang

טיפים

התכנית כוללת סיורים רבים ופעילויות לשעות הפנאי במיוחד למי שנרשם לשבוע האוריינטציה. מעבר לכך, יהיה לכם זמן חופשי לחקור בעצמכם את הסביבה, להכיר את האזור ולבלות עם מתנדבים נוספים מרחבי העולם. העיר סינגבורי נמצאת במרחק קצר מהמגורים ואפשר להגיע אליה בקלות ובמהירות במונית. בעיר תמצאו אינטרנט, חנויות, בריכה, בנקים ומסעדות.

 דרישות מינימום

  • מגיל 17 ומעלה
  • מתאים גם למשפחות עם ילדים
  • עצמאות ומוטיבציה גבוהה
  • אנגלית ברמת שיחה
הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:


לחצ/י למעבר לאתר באנגלית

מעוניינ/ת לשמוע עוד על התכנית?

בוא/י נדבר!  הרשמה לעדכונים ופרסומים


קרא/י עוד בבלוג שלנו