מקסיקו – טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי

הצטרפו אלינו לתכנית המוקדשת לחיות המחמד האהובות חתולים וכלבים, ולסייע בהצלתם ובטיפול בהם. בתכנית תעבדו עם וטרינרים מקומיים, תרכשו ידע מעשי ותעזרו להעלות את המודעות לרווחת בעלי החיים, על רקע האווירה הקריבית המיוחדת של האזור. תכנית זו מיועדת לדוברי ספרדית.

‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי2
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי3
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי4
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי5
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי6
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי7
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי8
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי9
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי10
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי11
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי12
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי13
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי14
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי15
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי16
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי17
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי18
‏‏‏‏מקסיקו - טיפול בבעלי חיים וסיוע וטרינרי19
מקסיקו 11

תקציר

מיקום: פלאיה דל כרמן (Playa del Carmen), מקסיקו

משך התכנית: מינימום שבועיים – מקסימום 12 שבועות

נמל תעופה: נמל התעופה הבין לאומי בקנקון (CUN)

אופי ההתנדבות: טיפול בכלבים ובחתולים, הצלת כלבים וחתולים

מספר משתתפים: עד ארבעה מתנדבים מרחבי העולם

גיל: 18–70

הערה חשובה: תכנית זו מיועדת לדוברי ספרדית. אם שליטתכם בשפה חלקית אך אתם מעוניינים להצטרף בכל זאת, עליכם להירשם לקורס ספרדית בן 20 שעות לפחות המתקיים בתחילת ההתנדבות. עלות הקורס אינה כלולה בתכנית. נשמח לסייע לכם בארגון ובהרשמה לשיעורים.

התכנית כוללת

מגורים חדרים משותפים בבית מתנדבים

אוכל מצרכים להכנת האוכל מסופקים למשתתפים

תמיכהמישראל בעת הצורך

איסוף איסוף מנמל התעופה (בהגעה בימי שישי, בין השעות 14:00 – 18:00)

לא כולל

טיסות, ביטוח בריאות, ויזה (בעת הצורך), הוצאות אישיות, לינה ביום שישי שלפני תחילת ההתנדבות, העברה משדה התעופה בהגעה שלא בשעות הנקובות מעלה

על התכנית

תושבי פלאיה דל כרמן דואגים לכלבים ולחתולים שלהם, אך עם זאת, לרבים מהם חסרים משאבים כדי לתת להם טיפול ותשומת לב נאותים. במקרים מסוימים, בעלי חיות מחמד מזניחים את בעלי החיים שלהם ואף נוטשים אותם ברחובות. בעיר מסתובבים הרבה כלבים וחתולים תועים שננטשו וסובלים ממחלות, מפציעות וממחסור במזון ובמים נקיים. מחלות רבות אינן מטופלות כלל, ואת חלקן אף ניתן למנוע בקלות באמצעות טיפול הולם.

הצוות שלנו בפלאיה דל כרמן פועל בקרב הקהילה במטרה לזהות את הגורמים המובילים לסבל בעלי החיים, לטפל בהם ולמנוע אותם. הצוות פועל כדי לשפר את היחס לכלבים ולחתולים, להעניק להם מענה רפואי, להפחית את כמות הנטישות ולתמוך בקהילה. לצורך זה מפתח הצוות גישות חינוך ומחקר, מעניק טיפול וטרינרי ומטמיע מדיניות לשיפור רווחתם של בעלי החיים.

מיקום

חצי האי יוקטאן הוא אזור במקסיקו שהתברך ביופי טבעי נדיר ובהיסטוריה עשירה, והוא בית למאות מינים של יונקים, בעלי כנף וחיות בר אחרות. האי שוכן בין הים הקריבי למפרץ מקסיקו ומוקף בחופים עם חולות לבנים ומי טורקיז צלולים. האי מפורסם עקב היותו בית לאנשי ממלכת המאיה עד המאה ה-16, ועד היום אפשר למצוא בו שרידים ארכאולוגיים של האימפריה העתיקה.

פלאיה דל כרמן היא עיר תיירותית פופולרית שאליה הגיעו אנשים בני לאומים שונים מכל רחבי מקסיקו, במטרה להבטיח לעצמם עתיד טוב יותר. מסיבה זו הפכה פלאיה דל כרמן לאחת הערים עם הצמיחה המהירה ביותר באמריקה הלטינית.

אופי ההתנדבות

ביום ההגעה לפרויקט (שישי) תוכלו לשהות במלון מקומי, ולמחרת (שבת) תגיעו למקום הפרויקט ותעברו הכשרה, הכוללת פגישת היכרות ותדריך קצר על אופי הפעילות. במהלך השבוע הראשון שלכם בפלאיה דל כרמן תקבלו הדרכה מעמיקה יותר, בהתאם למשימות הרלוונטיות של הפרויקט ולניסיון העבר שלכם.

המשימות בתכנית מגוונות ותלויות בצורכי המקום באותה שעה, כמו גם בכישורים הספציפיים של כל מתנדב ובאופן שבו הוא יכול לתרום לפרויקט בצורה הטובה ביותר. אם יש לכם מיומנויות רלוונטיות, אנא ידעו אותנו לאחר ההרשמה. כמו כן, אנא היו ערוכים לשינויים מסוימים שעשויים לחול בהתאם. המשימות שלכם עשויות להיות:

 • טיפול בכלבים ובחתולים
 • סיוע בהכנת החיות להליכים רפואיים כגון סירוס או עיקור (בפיקוח וטרינרים מקומיים)
 • סיוע בתהליך ההחלמה של החיות באמצעות משחק וטיפול, גזירת ציפורניים, ניקוי אוזניים, הסרת קרציות וכדומה
 • העברת סדנאות לקהילה בנושא רווחת בעלי חיים
 • העלאת המודעות לרווחת בעלי חיים ולטיפול הומניטרי בבתי מלון ובקרב הקהילה המקומית
 • סיוע בפעילויות שונות לגיוס כספים
 • העלאת המודעות לחשיבות של צמצום אוכלוסיית כלבים וחתולים משוטטים באזורים שונים, בעיקר בקרב קהילות מוחלשות

הפעילות בפרויקט היא חמישה ימים בשבוע, ורובו הגדול מוקדש למילוי המשימות השונות. בכל שבוע יומיים חופשיים, המשתנים בהתאם למשימות בשטח.

זכרו כי עבודה עם בעלי חיים יכולה להיות תובענית מבחינה פיזית ורגשית, אך עם זאת מתגמלת מאוד. הפרויקט משלב בצורה מאוזנת בין עבודה התנדבותית וזמן פנאי שבו אפשר לצאת ולטייל בעיר.

מגורים ואוכל

לינה: בחדרים משותפים בדירה או בבית מתנדבים.

אוכל: המתנדבים מקבלים אספקת מצרכים ומבשלים את הארוחות בתכנית בצורה קבוצתית. בסופי השבוע אפשר לארגן את הזמן באופן חופשי יותר ולבשל בשעות הפנאי.

כביסה: מכבסות זמינות ברחבי העיר.

אינטרנט: גישה לאינטרנט אלחוטי זמינה בבתי קפה בעיר (בעלות נוספת).

טיפים

חצי האי יוקטאן שופע באתרים מעניינים ומקומות שכדאי לראות בזמנכם החופשי –  החל בחופים המדהימים ועתיקות המאיה המרשימות, דרך צלילה בשונית המחסום, שונית האלמוגים השנייה בגודלה בעולם,  ועד צלילות שנורקלים עם כרישי לווייתן – ההזדמנויות לצבור חוויות הן אין סופיות.

מאתר הפרויקט, הממוקם בחלקו הצפון-מזרחי של יוקטאן, תוכלו לצאת בקלות לטיולי יום, לשחות במי הטורקיז החמימים של הים הקריבי ולרבוץ בחופים בעלי החול הלבן והרך. העיר קנקון נמצאת רק 35 ק"מ משם והגישה אליה קלה ונוחה, באמצעות אוטובוסים ציבוריים העוברים דרך ערים מרכזיות אחרות. בסופי השבוע תוכלו לבקר באתרי המאיה המפורסמים בטולום (Tulum) או קובה (Coba), הנמצאים במרחק של חמש שעות נסיעה בלבד.

חובבי הפעילות הימית יוכלו ליהנות מאפשרויות רבות, בהן צלילות שנורקלים עם צבים בגדלים שונים במפרץ אקומל (Akumal Bay), וכן צלילות עם כריש הלווייתן – הדג הגדול ביותר בעולם, המופיע באי הקריבי קוזומל (Cozumel) בעונת הנדידה שבין יוני לספטמבר. האי נחשב גם אחד מעשרת אתרי הצלילה הטובים ביותר בעולם. לחוויה אחרת לחלוטין, תוכלו לצאת לצלילת-מערות בסנוטות – מערכת ייחודית של נהרות תת קרקעיים הזורמים מתחת לחצי האי כולו.

אוהבי הערים יוכלו לבקר במרידה (Merida), הבירה התרבותית של יוקטאן, המתגאה בשלל מוזאונים, גלריות, מסעדות וחנויות. במרידה נמצא גם צ'יצ'ן איצ'ה, אתר עתיקות המאיה המפורסם ביותר בחצי האי ואחד היפים במקסיקו כולה. האתר המשוחזר היטב מוכר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו וכאחד משבעת פלאי עולם, והוא מושך אליו מבקרים רבים מדי שנה. במרידה מרכז היסטורי מרשים, מהגדולים במקסיקו, עם מבנים קולוניאליים יפים והקתדרלות העתיקות ביותר ביבשת.

אם יש לכם זמן נוסף לאחר תום התכנית, תוכלו להמשיך לטייל ברחבי מקסיקו – לגלוש בחוף פוארטו אסקונדידו שבאוקיינוס השקט – אחד מאתרי הגלישה הטובים ביותר בעולם, או לבקר בעיר הקולוניאלית אואחקה (Oaxaca) ולחזות במבנים האדריכליים ובאתרים הארכאולוגיים המרהיבים. חובבי הערים שביניכם לא ירצו לוותר על ביקור במקסיקו סיטי ההומה והתוססת.

פעילויות נוספות

אם תרצו לקחת את חוויית ההתנדבות צעד אחד קדימה, תוכלו להצטרף לקורס ללימוד ספרדית או לקורס הסמכה בעזרה ראשונה למבוגרים ולילדים. שימו לב כי פעילויות אלה הן אופציונליות ואינן כלולות בעלות התכנית.

דרישות מינימום

 • מגיל 18 ומעלה
 • נדרשת ידיעת ספרדית ברמת מתקדמים. על מתנדבים ברמת מתחילים או ברמה בינונית להירשם לקורס בן 20 שעות המתקיים בתחילת התכנית (בעלות נוספת).
 • יכולת עבודה בצוות
 • תעודת יושר מהמשטרה, בתרגום רשמי לאנגלית
הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:


לחצ/י למעבר לאתר באנגלית

החל משבועיים בעלות של $2100 לאדם, כולל לינה, ארוחות והכשרה מקצועית.

לא כולל טיסות וביטוח נסיעות.

 

מעוניינ/ת לשמוע עוד על התכנית?

בוא/י נדבר!  הרשמה לעדכונים ופרסומים