פיג'י – צלילה ושימור סביבה בפיג'י

גלו את העולם התת מימי של איי פיג'י, והיפכו לצוללנים מנוסים – תוך סיוע למחקרים למען שימור הטבע והסביבה באזור. התכנית כוללת אימונים והכשרה לתעודת צוללן בינלאומית (PADI), לשוהים 8 שבועות ומעלה.

6370
6371
6372
6373
6374
6375
6376
6377
6378
6379
6380
6381
6382
6383
6384
6385
6386
6387
6388

תקציר

מידע כללי

מיקום: האי קקלאי (Caqalai), פיג'י

משך התכנית: 4, 8, 12, 16, 20 או 24 שבועות

נמל תעופה: שדה התעופה הבינלאומי בנאדי

אופי ההתנדבות: צלילה, מחקר, תיעוד, וחינוך סביבתי

מספר משתתפים: עד 24 מתנדבים מרחבי העולם

גיל: 18 – 70

התוכנית כוללת

מגורים: בחדרים משותפים

אוכל: מצרכי מזון. המתנדבים מבשלים בתורנות

הכשרה: הדרכה והכשרה במקום עם ההגעה

תמיכה: מהארץ במקרה הצורך

איסוף: איסוף משדה התעופה, הסעה חזרה ביום העזיבה

לא כולל

טיסות, ויזת כניסה, טיולים מקומיים בשעות הפנאי, מיסים מקומיים ומיסים בארצות המוצא, מיסי נמל וכל מה שלא מופיע תחת הכותרת "כלול בתכנית"

מיקום

פיג'י היא מדינת איים מרהיבה השוכנת בדרום האוקיאנוס הפאסיפי, במרחק 2,000 ק"מ מהאי הצפוני של נו זילנד. מוקפים במים צלולים וחמימים, איי פיג'י נוצרו בעקבות פעילות געשית – שהיא מקור הנוף המרהיב. שונית האלמוגים המקיפה את האיים מהווה אתר צלילה מועדף על צוללנים מתחילים ומנוסים כאחד. התכנית מתקיימת באי קקלאי על רקע החולות הלבנים, הסלעים הגעשיים והלגונות הצלולות.

על התכנית

הפעילות בתכנית מתמקדת באזורי החוף ובשוניות באזור בסיס המחקר ובאיים שסביב. הפעילות כוללת בעיקרה איסוף נתונים למחקר באמצעות צלילות בהן לוקחים המתנדבים דגימות שונות. התכנית מתמקדת גם בחינוך לשימור סביבה בקרב קהילות מקומיות ובבתי ספר. ההתנדבות בתכנית זו היא הזדמנות לשפר את כישורי הצלילה ולהכיר את עולם החי והצומח בסביבה ימית מרתקת זו. דרישות ברמת הצלילה:מכיוון שצלילה היא מהפעילויות העיקריות בתכנית, ישנן דרישות סף, התלויות במשך ההתנדבות:4 שבועות: מתנדבים לתקופה של 4 שבועות בלבד חייבים להיות צוללנים מוסמכים (PADI).8-12 שבועות: מתנדבים לתקופות ארוכות יותר מקבלים הכשרה בצלילה עד קבלת תעודת צוללן.

אופי ההתנדבות

חוויית ההתנדבות מתחילה בהכשרה הכוללת צלילה בשנורקל וצלילות קצרות בליווי צוללנים מקצועיים. במהלך הצלילות המתנדבים לומדים לזהות מיני בעלי חיים וצמחייה ימית. צלילות סקר מתקיימות פעמיים ביום, ארבעה ימים בשבוע. ההפעילות מתחילה השכם בבוקר, כדי לנצל את אור היום באופן מיטבי. בתום הפעילות המתנדבים מכינים את ציוד הצלילה ליום הבא. היום החמישי מוקדש לצלילות חופשיות, ולברביקיו אחר הצהריים. סופי השבוע פנויים לרוב למנוחה או לטיולים וסיורים באזור. פעילויות לדוגמה בתכנית:

  • איסוף מידע על זנים ספציפיים של דגים.
  • מיפוי שונית האלמוגים ובתי הגידול בשורשי עצי המנגרוב.
  • חינוך למודעות ופיתוח סביבתי בבתי ספר.

מגורים ואוכל

מגורים: בבקתות משותפות לגברים ונשים. מקלחות משותפות בתחנת המחקר. מי גשם נאספים במיכלים לטובת בישול, שתייה ורחצה.
מזון: התכנית כוללת מצרכי מזון לבישול המתבצע בתורנות ע"י המתנדבים.

טיפים

איי פיג'י המהממים מציעים שפע של פעילויות לשעות הפנאי:טיפוס סלעים, שחייה באגמי מערות, חופים עם חול לבן, נהרות ומפלים יפיפיים, ותרבות מקומית מרתקת שממתינה לגילוי. ניתן ללמוד את השפה המקומית (פיג'ן), ועוד הרבה הרבה יותר.

דרישות מינימום

  • מגיל 18 ומעלה
  • תעודת צלילה (PADI) למתנדבים 4 שבועות
  • תעודת יושר מתורגמת וחתומה ע"י נוטריון
  • נכונות לפעילות פיזית מאומצת
  • עניין רב בשימור סביבה ימית

מעוניינ/ת לשמוע עוד על התכנית?

בוא/י נדבר!  הרשמה לעדכונים ופרסומים

הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:


לחצ/י למעבר לאתר באנגלית


Facebook


Twitter


Pinterest


Instagram


Youtube


קרא/י עוד בבלוג שלנו