אוסטרליה – שימור חיות הבר

בואו לקחת חלק במאמצי השימור של חיות הבר הייחודיות של אוסטרליה, בהן קנגורו, דובי קואלה וכלבי דינגו. במרכז ההצלה שבאזור סידני תסייעו בהאכלה ובטיפול בבעלי החיים, לצד מומחים בתחום ומתנדבים מכל רחבי העולם.

6282
6283
6284
6285
6286
6287
6288
6289
6291
6292
6294
6295
6296
6297
6298
6299
6300
6301
6302
6303
6304
6305
6306
6308
6309
6310
6312
6600
6601
6602
6603

תקציר

מידע כללי

מיקום: קלגה, אוסטרליה (כשעה וחצי נסיעה מסידני)

משך התכנית: שבוע – חודש

נמל תעופה: נמל התעופה קינגפורד סמית', סידני

אופי ההתנדבות: טיפול בבעלי חיים, סיוע באחזקת בית המחסה

מספר משתתפים: עד 10 מתנדבים מרחבי העולם

גיל: 18 – 80

התוכנית כוללת

מגורים: חדרים משותפים בסגנון מעונות

אוכל: שלוש ארוחות ביום במהלך השבוע (למתנדבים שיישארו באתר בסופי-שבוע יסופקו ארוחות בהכנה עצמית)

הכשרה: הכשרה במקום בעת ההגעה

תמיכה: מישראל בעת הצורך

איסוף: איסוף מנמל התעופה ביום ההגעה

לא כולל

טיסות, ארוחות בסופי-שבוע למתנדבים שיבחרו לא להישאר באתר הפרויקט, כרטיסי רכבת מגוספורד לסידני ביום העזיבה, הוצאות אישיות, ביטוח בריאות, ויזה (במידת הצורך)

מיקום

פרויקט זה מתקיים ברצועת החוף הציורית של ניו סאות' ווילס (New South Wales), כשעה וחצי נסיעה בלבד מסידני, אחת הערים ההתוססות והקוסמופוליטיות ביותר באוסטרליה. בית המחסה משתרע על שטח של כ-320 דונם של טבע אוסטרלי פראי והוא ביתם של מגוון בעלי חיים ילידיים, כולל קנגורו, וולבי אדומי-צוואר, דובי קואלה וכלבי דינגו. אזור זה הוא שטח מוגן ונחשב לשמורת הטבע הגדולה ביותר בחוף המזרחי של אוסטרליה. בנוסף, ניתן לראות במקום אתרים אבורג'יניים עתיקים כולל מערות עם ציורי ידיים ותחריטי אבן-חול, עדות לתושביה המקוריים של אוסטרליה מלפני אלפי שנים.

על התכנית

באוסטרליה יש מספר חיות בר ייחודיות ומינים שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר בעולם, על כן לשימור המינים בה יש חשיבות גדולה. למרבה הצער, אוסטרליה מתמודדת עם משבר – שיעור הכחדת היונקים בה הוא הגבוה בעולם, וקצב גידול החיות הפצועות, החולות והיתומות מדאיג. אחד האיומים המרכזיים על הישרדות המינים האוסטרליים בטבע הוא הטורפים, כגון כלבים, חתולים ושועלים, שלהם הייתה השפעה הרסנית על אוכלוסיית חיות הבר הילידית. גם לבני האדם יש יד בדבר – פיתוח עירוני מואץ אילץ מינים רבים של בעלי חיים להיכנס לסביבה עירונית בחיפוש אחר מזון ומחסה, ובכך להגדיל את כמות הפציעות שנגרמו מחיכוך עם חיות מבויתות או בני אדם, מתאונות דרכים וממפגעים נוספים. גם אסונות טבע כמו שיטפונות או שריפות הם איום על חיי הבר המקומיים. במרכז מטפלים בבעלי החיים במטרה להשיבם בחזרה לטבע במידת האפשר, על כן ישנה חשיבות רבה לטיפול מהיר ויעיל.תכנית זו היא הזדמנות לפצות על חלק מן הנזק שנגרם על ידי בני האדם, כאשר הם מתחרים עם בעלי החיים על משאבי הטבע היקרים. תוכלו לתרום תרומה של ממש לשימור חיות הבר המוזרות והנפלאות של אוסטרליה, תוך כדי עבודה לצד פקחים בבית מחסה מקומי, המשמש מקלט למינים בסכנת הכחדה. בית המחסה הוא ביתם הטבעי של מעל ל-180 מינים של יונקים, ציפורים, צפרדעים וזוחלים והוא מאכלס חיות פצועות, יתומות, או חיות שהשתקמו אך לא יכולות לשוב אל הטבע.

הכשרה והכוונה

עם ההגעה לסידני תיקחו חלק בשני ימי הכשרה חווייתיים וחינוכיים בעיר ההומה. ימי ההכשרה יעזרו לכם להכיר את אוסטרליה טוב יותר ולהרגיש בבית במהירות יחסית – תוכלו ללמוד על הסביבה, האנשים, התרבות והמנהגים, וכן לבקר בכמה אטרקציות תיירותיות מעניינות. בתום ימי ההכשרה תיסעו ברכבת לאורך דרך החוף הפנורמית, עד לבית המחסה.

אופי ההתנדבות

המתנדבים בתכנית זו תורמים תרומה ממשית בהגנה על חיות הבר האוסטרליות מסכנת הכחדה. מטרת התכנית היא הגנה על בעלי-חיים וצמחים ילידיים וטיפול בחיות בר ובחיות ממינים "תלויי-שימור" – במצב סיכון נמוך. המתנדבים מסייעים בפעולות שונות, כגון נטיעת עצי איקליפטוס, שישמשו לאספקת מזון לטווח ארוך עבור דובי הקואלה, שתילת עשבי מאכל שונים עבור הקנגורו והוולבי, הקמה ותיקון של מחסומים וגדרות כדי למנוע גישת מבקרים לאזורים רגישים מבחינה סביבתית ותחזוקת גדר נגד שועלים בת שלושה ק"מ, לשמירה על ביטחונן של החיות. כל הפעילות נעשית תוך הגנה על האתרים האבוריג'יניים העתיקים והבטחת שלומם של בעלי החיים שוכני האזור. המשימות בפעילות השוטפת עשויות לכלול:

 • עזרה בהאכלת החיות
 • תחזוקת בתי הגידול
 • ניקיון מתחמי המגורים של החיות
 • בניית מתחמי גידול חדשים
 • נטיעת עצים, גריפת שבילים וניכוש עשבים בסביבת המתחם
 • תחזוקת שבילים ומסלולים בטבע
 • סיוע בתכניות לחינוך סביבתי
 • סיוע בהכנת מיצגים חינוכיים בנושאי בע"ח
 • עזרה במרכז המבקרים של המקלט

יום טיפוסי: היום מתחיל בארוחת בוקר שנערכת בשעה 08:00, אחריה תצאו לפעילות בשעה 09:00. המטלות מגוונות, לפי המפורט מעלה ויכולות להשתנות מדי יום. ישנה הפסקה בת שעה לארוחת צהריים בהגשה עצמית, כאשר יום הפעילות מסתיים סביב השעה 16:00. ארוחת הערב מוגשת בשעה 17:00. שעות הערב וסופי השבוע הם זמן חופשי שבו תוכלו לחקור את האזור, לטייל במסלולי ההליכה, לנסוע לערי החוף הסמוכות ולאתרים תיירותיים, או פשוט להירגע בבית המחסה וליהנות מהזמן החופשי עם החיות החמודות. חגים וחופשות: שימו לב שהתכנית לא מתקיימת בזמן חופשת חג המולד וערב השנה החדשה, בין התאריכים 24 בדצמבר 2016 ל-7 בינואר 2017. המתנדבים שנמצאים בבית המחסה יצטרכו לעזוב לפני היציאה לחופשה.

מגורים ואוכל

לינה:  המגורים בסידני או בבית המחסה, בחדרים משותפים בסגנון מעונות לגברים או לנשים. כל חדר מאכלס עד תשעה נפשות. מקלחות זמינות למתנדבים.  אוכל: התכנית כוללת שלוש ארוחות ביום במהלך ימי השבוע. הארוחות כוללות מנות שונות מהמטבח האוסטרלי וכן מאכלים בינלאומיים וחלקן בהגשה עצמית.ארוחות בהגשה עצמית זמינות גם בסופי השבוע, לאלו מכם שיבחרו להישאר בבית המחסה. אינטרנט: אינטרנט אלחוטי זמין בבית המתנדבים. כביסה: ישנם מתקני כביסה בבית המתנדבים.

טיפים

בזמנכם הפנוי תוכלו לטייל ברחבי אוסטרליה, ליהנות מהנופים המרשימים ולראות את חיות הבר המיוחדות לאזור. בשעות אחר הצהריים והערב תוכלו ליהנות מטיולים וסיורים ביחד עם המתנדבים האחרים. בערים גדולות תוכלו לבלות בבארים ובמסעדות.

באוסטרליה מינים רבים של חיות וצמחים שאינם קיימים בשום מקום אחר בעולם: הקנגורו, הקואלה, הוולבי, והברווזן, הם רק חלק קטן מהחיות הייחודיות שתוכלו לראות בכל רחבי היבשת.

דרישות מינימום

 • מגיל 18 ומעלה
 • נדרשת ויזה לאוסטרליה – הוצאת הוויזה היא באחריות הנרשם. שימו לב שהתהליך עשוי להיות ארוך, יש להירשם זמן רב מראש.
 • חיסונים (יש להתייעץ עם מרפאת מטיילים טרם הנסיעה)
 • אנגלית ברמת שיחה
 • עניין רב בבעלי חיים, מוטיבציה גבוהה
 • על המתנדבים להביא עמם כפפות גינון טובות ומעילי גשם
הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:


לחצ/י למעבר לאתר באנגלית

מעוניינ/ת לשמוע עוד על התכנית?

בוא/י נדבר!  הרשמה לעדכונים ופרסומים