זימבבואה – צילום ושימור חיות בר במפלי ויקטוריה

התכנית לצילום ושימור חיות בר מתקיימת באתרים המרהיבים בזימבבואבה – הפארקים הלאומיים של זמבזי ומפלי ויקטוריה. הצטרפו לצוות של חוקרים ומתנדבים חובבי צילום מרחבי העולם על גדות נהר הזמבזי, לחוויה של טבע ונופים וקחו חלק במאמצי השימור של בעלי החיים הייחודיים של יבשת אפריקה.

3374
3375
3376
3377
3378
3380
3382
3384
3386
3388

תקציר

מידע כללי

מיקום: הפארקים הלאומיים זמבזי ומפלי ויקטוריה

משך התכנית: שבועיים עד 8 שבועות

נמל תעופה: נמל התעופה במפלי וויקטוריה

אופי ההתנדבות: איסוף חומרים מחקריים על חיות בר, סיוע בתפעול הפארקים הלאומיים

מספר משתתפים: עד 10 מתנדבים מרחבי העולם

גיל: 18 – 70

התוכנית כוללת

מגורים: בקתות משותפות בפארק הלאומי ועל גדות הזמבזי

אוכל: 3 ארוחות ביום

הכשרה: קורס בסיסי בצילום

תמיכה: תמיכה מישראל בעת הצורך

איסוף: איסוף מנמל התעופה

לא כולל

טיסות, ביטוח נסיעות, ויזה, הוצאות אישיות, ציוד צילום

מיקום

התכנית לצילום ושימור חיות בר מתקיימת באתרים המרהיבים בזימבבואבה – הפארקים הלאומיים של זמבזי ומפלי ויקטוריה. הצטרפו לצוות של חוקרים ומתנדבים חובבי צילום מרחבי העולם על גדות נהר הזמבזי, לחוויה של טבע ונופים וקחו חלק במאמצי השימור של בעלי החיים הייחודיים של יבשת אפריקה.

על התכנית

שיתוף פעולה בין ארגונים למען שימור חיות בר ובין רשות הפארקים הלאומיים של זימבבואה הוליד את התכנית המיוחדת הזו, במטרה לסייע במחקר והעלאת מודעות לשימור הסביבה הייחודית לאזורים אלו. בפארק הלאומי של מפלי ויקטוריה צמחייה מגוונת ועבותה, שריד ליער גשם משווני. הפארק הלאומי זמבזי יושב אל גדות נהר הזמבזי והוא בית לבעלי חיים רבים כמו פילים, אנטילופות, אריות ועוד.

אופי ההתנדבות

במהלך ההשתתפות בתכנית, המתנדבים מסייעים במחקר על בעלי החיים באזור באמצעות צילום. יום הפעילות מתחלק בין פעולות שימור שונות ובין צילום, אבל בדרך כלל יש הזדמנויות לצילום במהלך כל היום. להלן כמה פעילויות לדוגמה (בתלות במזג האוויר ובצרכי המקום): מחקר טורפים גדולים: הפארק הלאומי זמבזי הוא בית לאריות, צ'יטות, זאבים טלואים וצבועים. באמצעות תצפיות וצילומים, תסייעו בהגדלת מאגר הידע המחקרי על בעלי חיים אלה.מחקר פילים: אוכלוסיית הפילים באזור גדולה מאוד, אך עדיין חסר ידע רב על התנהגותם בשטח. במהלך התכנית תסייעו באיסוף מידע על מיקום וגודל קבוצות הפילים וכן על הרגלי האכילה שלהם כדי לזהות השפעות על צמחיית האזור.סיוע לצוות הפארק: תחזות הפארקים הלאומיים דורשת עבודה רבה, וצוות הפארקים תמיד זקוק למתנדבים לסיוע בפעולות כמו סילוקי זנים פולשים של צמחייה, יצירת מפות ושילוט למבקרים, סיוע בפרויקטים של מניעת שריפות ועזרה באדמיניסטרציה וקבלת מבקרים.מחקר חרקים: זהו חלק ממחקר גדול המנסה להראות את יחסי הגומלין בין החרקים בפארק ובין הצמחייה. תוכלו לסייע באיתור וזיהוי חרקים שונים.חינוך סביבתי: במהלך ההתנדבות תקחו חלק בפעילויות לחינוך סביבתי בקרב תושבי האזור. חינוך סביבתי הוא אבן דרך חשובה בבניית סביבה בריאה יותר.ליווי גורי אריות: כחלק מההתנסות עם בעלי החיים, תהיה לכם אפשרות ללוות גורי אריות (עד גיל 18 חודשים) כשהם יוצאים אל הטבע. פעילות זו היא חלק מפעילות המרכז להשבת אריות לטבע. יום פעילות טיפוסי:6:00 – בוקר טוב! לאחר התארגנות, יציאה לצילום נופים ובעלי חיים לאור קרני הבוקר הראשונות.9:00 – חזרה למגורים לארוחת בוקר.10:00 – פעילויות שימור או מחקר.12:00 – הפסקת צהריים. ארוחת צהריים במגורים.14:00 – סיוע לפקחי הפארקים באיסוף מידע למחקר או פעילויות אחרות.16:30 – זמן לצילום.18:30 – ארוחת ערב וזמן פנוי לעריכת תמונות עם שאר המשתתפים בתכנית.  הכוונהעם הגעתכם תעברו הכשרה מקיפה הכוללת:

 • קורס צילום טבע בן 3 ימים
 • הצגת מטרות התכנית ופעילות המתנדבים
 • היכרות עם האזור, כולל העיירה ויקטורה פולז
 • סקירת המחקרים ותרומת המתנדבים למאגרי המידע

מגורים

מגורים: בזמן שהותכם בתכניות תגורו בבקתות נוחות על גדות נהר הזמבזי. בכל בקתה מתגוררים עד שלושה מתנדבים. יש אפשרות למגורים לזוגות או לקבוצות חברים.אוכל: 3 ארוחות ביום המוגשות באזור המגורים בדרך כלל. במקרה של דרישות תזונה ספציפיות, יש לעדכן בטרם ההרשמה לתכנית.כביסה: שרותי כביסה ללא תשלום פעם בשבוע (כביסת בגדים תחתונים באחריות המתנדבים).אינטרנט: במגורים אין אינטרנט, ניתן להשתמש באינטרנט במקומות שונים בעיירה ויקטוריה פולז.

טיפים

אזור מפלי ויקטוריה וזמבזי הוא גן עדן לחובבי הטבע. בזמן הפנוי אפשר ליהנות מסיורים בסביבה או פשוט לנוח באזור המגורים אל מול נהר הזמבזי. חובבי האדרנלין יכולים ליהנות מקפיצת בנג'י במפלים – מהמפורסמות בעולם. בעיירה ויקטוריז פולז יש בתי קפה, מסעדות ושירותים נוספים.

 דרישות מינימום

 • לחובבי צילום (אין צורך בידע מקצועי)
 • כושר גופני
 • תעודת יושר
 • מעל גיל 18
 • אנגלית ברמת שיחה
 • מוטיבציה גבוהה ואחריות
 • יכולת הסתגלות ונכונות לפעילות פיזית
הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:


לחצ/י למעבר לאתר באנגלית

מעוניינ/ת לשמוע עוד על התכנית?

בוא/י נדבר!  הרשמה לעדכונים ופרסומים