וייטנאם – סיוע רפואי בהו צ'י מין

בתוכנית זו תיהנו מכל שיש להו צ’י מין סיטי להציע ובמקביל תשתתפו במגוון פעילויות לקהילה הנזקקת של העיר: עבודה עם ילדם בעלי צרכים מיוחדים, פעילות בבית יתומים, סיוע בחיי הקמפוס או הגשת ארוחות לנזקקים.

3143
3144
3146
3150
3152
3153
3154
3155
3157
3158
3159
3160
3161
3162
3163
6549

תקציר

מיקוםהו צ'י מין, וייטנאם

משך התוכנית: מינימום שבוע, מקסימום 8 שבועות

נמל תעופה נמל התעופה הבינלאומי טן סון נהאט, הו צ‘י מין (SGN)

אופי ההתנדבותסיוע קהילתי

גיל: 18 – 70 (מתנדבים בני 16 ו-17 יכולים להצטרף באישור הורים)

הערות חשובות:

  • תוכנית זו מיועדת גם למשפחות עם ילדים עד גיל 5
  • רוב אתרי הפרויקט ממוקמים במרחק הליכה ממקום המגורים, פרט לבית היתומים. המתנדבים בפרויקט זה יוכלו להשתמש בשירותי תחבורה ציבורית (העלות היא כ-0.50$ ליום).

התכנית כוללת

מגורים:  חדר משותף במעונות סטודנטים

אוכל:  שלוש ארוחות ביום

תמיכה:  מישראל בעת הצורך

איסוף:  איסוף משדה התעופה ביום ההגעה

לא כולל

טיסות, ביטוח בריאות, הוצאות אישיות, ויזה (במידת הצורך)

מיקום

הו צ'י מין סיטי, העיר הגדולה ביותר בווייטנאם, עברה שינוי משמעותי במהלך שני העשורים האחרונים, כתוצאה מרפורמה כלכלית נרחבת שעברה ב-1986. היא הפכה מעיר רווית-מלחמה למטרופולין משגשג, המתחרה בבנגקוק ובערים גדולות אחרות באסיה. את ההצלחה המתפרצת של העיר ניתן לראות במסעדות המפוארות שלה, במלונות חמשת הכוכבים, בברים ובמועדונים מהשורה הראשונה ובחנויות היוקרה. עם זאת, נותרה עוד עבודה רבה לעשות על מנת להעשיר את השירותים החברתיים ולשפר את בריאות התושבים.

על התכנית

בתוכנית זו פועלים המתנדבים עם כמה מהקהילות הנזקקות ביותר של העיר הו צ'י מין – ילדים בעלי צרכים מיוחדים, ילדים בבתי יתומים ואוכלוסיות מוחלשות אחרות. המתנדבים בתוכנית יתרמו לקהילות אלה באמצעות חינוך, סיוע הומניטרי, פעילות פנאי ועוד, תוך חילופי תרבות מעניינים.

אופי ההתנדבות

המתנדבים בתוכנית ישובצו לאחד מן הפרויקטים הבאים. השיבוץ תלוי בראש ובראשונה בצורכי התוכנית ובזמינות ולאחר מכן בהעדפה אישית של כל מתנדב ומתנדבת.

מרכז לילדים בעלי צרכים מיוחדים: במרכז זה מתגוררים כ-12 ילדים שמשפחתם לא מסוגלת לממן את עלות הטיפול בהם. תפקידכם העיקרי יהיה לדאוג לילדים ולארגן עבורם פעילויות פנאי בתחומים כגון אומנות, מלאכה, שירה, ריקוד ומשחק – הכול במטרה לשפר את איכות חייהם ולהאיר את שגרת יומם. תעזרו להם גם לשפר את יכולת הדיבור שלהם בסיוע הצוות.

בית יתומים: בבית היתומים מתגוררים ילדים בני 0 – 5 שנאספו מן הרחוב. רבים מהם חוו מצבים טראומטיים שונים, ועל כן בנוסף למזון, מחסה ובגדים, בית היתומים מנסה לתת להם גם ביטחון, תשומת לב ואהבה, כדי שיוכלו לממש את הפוטנציאל שלהם. המטלות עשויות להיות לימוד אנגלית בסיסית, צביעה ושיפוצים קלים בבית המחסה, קישוט פנים הבית מבפנים ומבחוץ ועזרה בהכנת תכשיטים, שיימכרו מאוחר יותר בשוק המקומי ויסייעו במימון אחזקת המקום.

קמפוס: בפרויקט זה תעבדו עם סטודנטים ללימודי תיירות בקולג'. לרוב תצוותו לסטודנט אחד, אך תהיה לכם הזדמנות לעבוד גם עם קבוצת תלמידים בכיתה. תסייעו להם לתרגל את האנגלית שלהם ולהתכונן לחיים המקצועיים באמצעות חילופי תרבות ומשחקי תפקידים, המדמים סצנות מחיי היום יום.

חנות מזון: את חנות המזון מפעיל ארגון לא ממשלתי והיא מספקת ארוחות צהריים לנזקקים באיכות טובה ובמחירים סבירים תמורת 10 סנט בלבד. לקוחות החנות הם לרוב קשישים, סטודנטים, אנשים עם מוגבלויות, פועלים ומשפחות קשות-יום. תוכלו לעזור באמצעות הכנת ארוחות צהריים והגשת ארוחות לקהילה.

יום טיפוסי: ארוחת הבוקר מוגשת בשעה 07:30. בסביבות השעה 08:00 תצאו אל הפרויקט שלכם, כך שתוכלו להתחיל בפעילות עד השעה 09:00. ב-11:30 תחזרו אל המגורים לארוחת צהריים. הפעילות נמשכת בין השעות 14:00 – 16:30 וארוחת הערב מוגשת ב-18:00.

מגורים ואוכל

מגורים: הלינה במגורי סטודנטים בקמפוס אקדמי, בחדרים בסיסיים אך נוחים, המיועדים ל-6 עד 10 אנשים (נפרדים לנשים ולגברים). בכל חדר מיזוג אוויר, מיטות קומתיים ושירותים בסגנון מערבי. במתחם שמונה חדרי רחצה משותפים, מתוכם ארבע למקלחות חמות וארבע למקלחות קרות. יש גם כמה אזורים משותפים, כולל מרפסת המשקיפה אל העיר, קפיטריה ופינת יצירה עם צבעים וגיטרות. המתנדבים מתבקשים למלא אחר כללי המקום, כולל כיבוי אורות בשעה 23:30.

אוכל: שלוש ארוחות ביום כלולות בתכנית ומוגשות במסעדת הקמפוס. האוכל הוא לרוב וייטנאמי, אך כולל גם כמה מנות מערביות (כריכים, ספגטי, וכו')

כביסה: יש אפשרות לכביסה בעלות מוזלת בקרבת מקום

אינטרנט: אינטרנט אלחוטי זמין בחדרי המגורים ובבתי קפה בסביבה

שבוע תרבות (מומלץ מאוד)

תמורת תשלום נוסף, תוכלו להאריך את השהיה ולהשתתף בשבוע שנועד להציג בפניכם את העיר הו צ'י מין והתרבות הווייטנאמית, כמו גם להתוודע ולהכיר את המתנדבים האחרים בפרויקט. במהלך השבוע תוכלו לבקר בכמה מן האתרים האייקוניים של העיר, להסתובב בשווקים ואפילו לצפות במופע בובות מים מסורתי. תוכלו להשתתף בשיעורי בישול ושפה, ללמוד על טכניקות ייצור תכשיטים מסורתיות ולהבין לעומק את מה שיש למדינה זו להציע, בעבר ובהווה.

דרישות מינימום

  • אנגלית ברמה טובה
  • מוטיבציה לעבוד עם ילדים ולהכיר תרבויות חדשות
  • יכולת לשהות בסביבה חמה ולחה
  • הפקת תעודת יושר מהמשטרה
  • קורות חיים (נדרשים בכל הפרויקטים פרט לבית התמחוי)
  • חיסונים (יש להתייעץ עם מרפאת מטיילים טרם הנסיעה)
הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:


לחצ/י למעבר לאתר באנגלית

מעוניינ/ת לשמוע עוד על התכנית?

בוא/י נדבר!  הרשמה לעדכונים ופרסומים