תאילנד – חוויה תרבותית וסיוע קהילתי – משלחת עם ישראלים – ינואר 2019

אפשר לטייל במקומות המדהימים בעולם, לפגוש אנשים מעניינים וגם לעשות טוב למען האחר.
אז למה להסתפק בטיול רגיל?

אנו מציעים לך להצטרף למשלחת עם ישראלים/יות כמוך * ומתנדבים נוספים מהעולם במסע המשלב עבודה קהילתית חשובה ומאתגרת עם זמן פנוי לחוות את איזור סינגבורי בתאילנד השופע במקדשים ואתרי מורשת.

משלחת ההתנדבות ההומניטרית בסינגבורי תאילנד מתאימה למי שרוצה לעזור לקהילות העניות מכפרי האיזור.
אפשר לעשות טוב לעולם ועל הדרך לעשות גם טוב לך, לנשמה שלך.
התכנית כוללת (ללא תוספת תשלום) סיורים במקדשים ובאתרי המורשת באיזור, שיעורים בשפה התאילנדית, שיעורי בישול, ארוחות וריקודים מסורתיים, פעילויות חברתיות ועוד. ינואר הוא אחד מארבעת החודשים המומלצים ביותר לטיול בתאילנד עם טמפרטורה מעט קרירה יותר ומעט גשם.

לגו-אקו ניסיון של מעל 10 שנים בארגון משלחות לפרויקטים התנדבותיים נבחרים כמו זה שבתאילנד, פרויקטים איכותיים המקפידים, בין היתר, על ביטחון המתנדבים/ות.

3545
3546
3548
3550
3551
3552
3553
3554
3555
3556
3557
3558
3559
3560
3561
3562
3563
3564
3565
3566
3567
3568
5425
5426

תקציר

מידע כללי

מיקום: אזור סינגבורי, 140 ק"מ צפונית לבנקוק

משך התכנית: מינימום שבועיים, מקסימום 8 שבועות. התחלה בימי ראשון בלבד

נמל תעופה: נמל התעופה הבינלאומי בבנקוק

אופי ההתנדבות: שיפוץ קל בפנימיות, חינוך, בנייה אקולוגית, הכרת תרבות תאילנד

מספר משתתפים: מקסימום 20 משתתפים

גיל: 17 – 70

התוכנית כוללת

מגורים: חדרים ל 2 – 4 אנשים בבתי מתנדבים

אוכל: שלוש ארוחות ביום ובסופי שבוע שתי ארוחות ביום

הכשרה: שבוע היכרות והכשרה בסינגבורי

תמיכה: מישראל בעת הצורך

איסוף: איסוף מנמל התעופה בבנקוק בכל יום ראשון

לא כולל

טיסות, ביטוח נסיעות, הוצאות אישיות, טיולים נוספים, ויזה

על התכנית

תכנית זו נועדה לכם, המתנדבים, להכיר את תאילנד ולסייע בעבודות שיפוץ קלות בפנימיות לילדים, ללמד אנגלית או לסייע בבניה אקולוגית מחימר של בתים ומבני ציבור באיזור כפרי יפה.
הפנימיות ממוקמות במקדשים בודהיסטים ונועדו לעזור לילדי הכפרים העניים בהשגת מעמד אזרחי בנוסף על הענקת חינוך והעשרה.
המשתתפים בתכנית זו מתחילים  בשבוע היכרות. הרחבה בהמשך.

אופי ההתנדבות

בהגיעכם, תוכלו לבחור בין שלושה פרוייקטים עיקריים:

לימוד אנגלית בבתי ספר מקומיים – לימוד אנגלית, ארגון והשתתפות בפעילויות בנושאי חילופי תרבויות, אקולוגיה, אומנות ועוד.

שיפוץ קל בפנימיות לילדי הכפרים  – ילדים מכפרים עניים ומרוחקים מגיעים ללמוד בסינגבורי והסביבה. הילדים חוזרים הביתה כמה פעמים בשנה בחופשות. ההתנדבות בעיקרה כוללת תחזוקה שוטפת של פנימיית הילדים ושיפוץ קל של המבנים. בסוף היום יש זמן פנוי עם הילדים לאחר שעות הלימוד,למשחקים, שירים וכל מה שעולה על דעתכם.

בניה אקולוגית מחימר – בניה בחימר ובבוץ נעשית יותר ויותר פופולרית בתאילנד, עקב היותם חומרים מבודדים השומרים על קרירות ומגינים מפני חום ולחות. החימר הוא גם משאב טבעי, זמין וזול והוא משמש חומר לבנייה בת-קיימא, כחלופה טובה לבטון. מטרת הפרויקט היא לסייע לקהילה שוחרת סביבה זו בבניית מבני ציבור ובית ספר.

ימי ההתנדבות הם שני עד שישי. בין 3-6 שעות ביום. בבתי הספר ההתנדבות יכולה להתחיל ב 8 או 9 בבוקר.

אופי הפעילות עשוי להשתנות עקב גורמים שונים כמו מזג האוויר, לכן היו מוכנים לשינויים.

לו"ז התכנית

יום ראשון – הגעה לבנגקוק והעברה לסינגבורי

יום שני – שישי – שבוע הכרות תרבותית (ראה פירוט)
שבת – ראשון – זמן חופשי לסיורים באיזור / טיול לבנגקוק
שני – שישי – שיפוץ פנימיות לילדי הכפרים / לימוד אנגלית בבתי ספר מקומיים / בניה אקולוגית

שבוע הכרות תרבותית 

כל משתתף בפרויקט זה המצטרף לשבועיים ומעלה משתתף בשבוע הכרות תרבותית מהנה, בו לומדים על תאילנד ופוגשים את שאר משתתפי התכנית. בשבוע ההכרות נהנים משיעורי בישול (אוכל תאילנדי טעים!), סיורים, ונפגשים עם מקומיים. המטרה של שבוע ההכרות היא ליצור עבורך ״נחיתה רכה״ אל תוך חווית ההתנדבות על ידי הבנת התרבות, הנימוסים, והנורמות של החברה המקומית. לוח זמנים בשבוע האוריינטציה: יום שני – לאחר ארוחת הבוקר. לאחר מכן תצאו לסיור בכפר מקסים בדרום תאילנד – טא קאם. משם תמשיך הקבוצה לביקור במקדש Wat Phikun Thong. אז תהנו מארוחת צהריים במסעדה אותנטית מקומית. אחר הצהריים תגיע הקבוצה לסינגבורי כדי להכיר ולטייל בה. אחרי ארוחת הערב ישתתפו כאורחי כבוד בטקס קבלת פנים שבו ילדי בית הספר המקומי יופיעו עם ריקוד תאילנדי מסורתי. היו מוכנים לרקוד! יום שלישי – אחרי ארוחת הבוקר תצאו לטיול בעיר ההיסטורית של איוטאיה – Phra Nakhon Si Ayutthaya, שם נמצאות חורבות עתיקות, ויצירות אומנות מסורתיות. הפארק ההיסטורי באיוטאיה זכה להכרה בינלאומית כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו. לאחר מכן, הקבוצה תבקר ב”כפר הפילים" המיוחד ואחר כך תאכל ארוחת ערב על גדת נהר באיזור. יום רביעי – אחרי ארוחת הבוקר מתחילים בשיעורי השפה התאילנדית, הקבוצה תמשיך לשיעור בישול. אחר הצהריים תוכלו לנסוע לעיר (סינגבורי) להנות מביקור בבריכת השחייה, לנצל את הגישה לאינטרנט באחד מבתי הקפה הרבים באזור, ולנסות לתרגל את מיומנויות השפה התאילנדית. בערב, תהנו מארוחה על האש בסגנון תאילנדי. יום חמישי – אחרי ארוחת הבוקר תצאו לביקור באחד מבתי הספר המקומיים, בו תוכל להיפגש עם הילדים ולשחק איתם. במהלך חופשות בית הספר (מאמצע מרץ עד אמצע מאי, ובאוקטובר), כאשר בית הספר סגור, מבקרים בקייטנת אנגלית. מאוחר יותר, תוכלו לבקר בכמה מהאתרים היפים והמקדשים בודהיסטים באזור. יום שישי – אחרי ארוחת הבוקר תצאו ליום נוסף של סיור באזורים סרבורי ולופבורי. בסיור תבקרו במקדש הקוף ובמקדש המפורסם בו נמצאת עפ״י הסיפור טביעת רגלו של בודהה.  בסוף השבוע – סוף השבוע חופשי לחלוטין. תוכלו לנוח, לקחת מונית ולבקר באתרים רבים במחוזות הקרובים, או לקחת אוטובוס לבנגקוק לסוף השבוע. **מאחר ותאילנד היא מדינה טרופית עם מזג אויר הפכפך לוח הזמנים הנ"ל נתון לשינויים, .

מגורים ואוכל

מגורים: בזמן התכנית תתאכסנו באחד משלושה בתים הנמצאים כ-10 ק"מ מהעיר סינגבורי. הלינה בחדרים בסיסיים מאוד המשותפים המופרדים לבנים ובנות, בכל חדר 2 – 4 מתנדבים. בכל הבתים מקלחות (ללא מים חמים) ושירותים ואזור משותף בו תוכלו לאכול ולנוח.

  • ניתן לשדרג את המגורים לחדרים זוגיים/פרטיים עם מיזוג אוויר ושירותים צמודים, בתוספת $100 לשבוע.
  • משפחות יכולות לשדרג למגורים בדירה משפחתית נעימה, בתוספת $125 לשבוע למבוגר. ילדים עד גיל 14 במגורי משפחה יקבלו הנחה של %50 מעלות ההשתתפות (ילדים מתחת לגיל 5 – השתתפות ללא תשלום). מגורי המשפחות אינם במתחם בית המתנדבים.

אוכל: 3 ארוחות ביום הכוללות בעיקר אוכל תאי – הרבה אורז!

כביסה: יש שרותי כביסה זולים בקירבת מקום.

אינטרנט: יש אינטרנט.

תוכניות משנה

ניתן להאריך את השהות ולבחור תכנית מיוחדת מבין התכניות הבאות (ניתן לבחור תוכניות אלו גם לאחר ההגעה להתנדבות):

אגרוף תאילנדי בסינגבורי

שבוע חוף והתנדבות בחוף Hua Hin

שבוע טרקים בג'ונגל Wang Nam Khiao

שבוע בודהיזם בWang Nam Khiao

התנדבות עם פילים ב Umphang

טיפים

התכנית כוללת סיורים רבים ופעילויות לשעות הפנאי. מעבר לכך, יהיה לכם זמן חופשי לחקור בעצמכם את הסביבה, להכיר את האזור ולבלות עם מתנדבים נוספים מרחבי העולם. העיר סינגבורי נמצאת במרחק קצר מהמגורים ואפשר להגיע אליה בקלות ובמהירות במונית. בעיר תמצאו אינטרנט, חנויות, בריכה, בנקים ומסעדות.

 דרישות מינימום

  • מגיל 17 ומעלה
  • מתאים גם למשפחות עם ילדים
  • עצמאות ומוטיבציה גבוהה
  • אנגלית ברמת שיחה
הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:

* גו-אקו רושמת כאמור מתנדבים ישראלים למשלחות שלה אך איננה יכולה להיות אחראית למצב בו מתנדבים שכבר נרשמו ביטלו הגעתם. במקרה כזה גו-אקו תעשה כול מאמץ כדי למלא את המקום שהתפנה במתנדב/ת ישראלי אחר/ת.   אם כתוצאה מביטול כזה מתנדב/ת ימצא עצמו/ה במשלחת שאין בה מתנדבים ישראלים נוספים, גו-אקו תעשה כול מאמץ למצוא עבורו/ה משלחת מתאימה אחרת.


לחצ/י למעבר לאתר באנגלית