סרי לנקה – טיפול בילדים ופעילות קהילתית

סרי לנקה מציעה למטיילים בה חופים מרהיבים, אתרים היסטוריים מרשימים, תרבות, מאכלים ומנהגים מעניינים. תכנית זו משלבת כמה מסלולים במדינה, בכולם תוכלו לתרום לקהילה המקומית בדרכים שונות – סיוע בגן ילדים, הוראת אנגלית, טיפול בקשישים, שיפוץ ובנייה ועוד.

2847
2848
2851
2853
2854
2856
2857
2858
2859
2860
2861
2862
2863
2864
2865
2866
2867
2868
2869
2870
sri4
sri3
sri1
sri2

תקציר

מידע כללי

מיקום: קנדי (Kandy), סרי לנקה

משך התכנית: שבועיים עד 8 שבועות

נמל תעופה: נמל התעופה הבין-לאומי בקולומבו (CMB)

אופי ההתנדבות: הוראה, טיפול בילדים, טיפול במבוגרים, שיפוץ ובנייה (ניתן לבחור את תחום ההתנדבות לאחר ההרשמה לתכנית – בהתאם לזמינות ולצורכי המקום)

מספר משתתפים: עד 30 מתנדבים מרחבי העולם

גיל: 18–70 (מתנדבים מתחת לגיל 18 יכולים להצטרף לתכנית באישור בכתב מההורים).

שימו לב: תכנית זו פתוחה גם למשפחות עם ילדים מגיל 5 ומעלה; יש לשדרג את מקום הלינה בעלות נוספת.

התוכנית כוללת

מגורים: חדרים משותפים בבית מתנדבים

אוכל: שלוש ארוחות ביום במהלך השבוע, שתי ארוחות ביום בסוף השבוע

הכשרה: הכשרה מלאה במהלך ההתנדבות. התכנית כוללת שבוע היכרות תרבותית

תמיכה: מישראל בעת הצורך

איסוף: מנמל התעופה ביום ההגעה

לא כולל

טיסות, ויזה (במידת הצורך) ,הוצאות אישיות

מיקום

סרי לנקה היא אי טרופי קטן שצורתו כטיפה, השוכן באוקיינוס ההודי, מול חופיה של הודו. בסרי לנקה חיים כ-18.5 מיליון תושבים, רובם משתייכים לדת הבודהיסטית ומקדשים רבים פזורים ברחבי האי. התכנית מתקיימת בקנדי, העיר השנייה בגודלה במדינה, המושכת אליה טיילים רבים בשל יופייה ונופיה הייחודיים. בעיר אתרים רבים, כולל הגנים הבוטניים, מקדש השן הבודהיסטי המפורסם ועוד.

על התכנית

התכנית פועלת בשיתוף ארגון בין-לאומי בעל ניסיון רב בהקמת תכניות סיוע לקהילה המקומית ברחבי קנדי. בהתאם לכישורים ולתחומי העניין שלכם, תשתלבו באחת מכמה תכניות קהילתיות שונות בתחומי החינוך, הטיפול, ההוראה ועוד.

המגורים בתכנית ממוקמים בכפר מקסים, כ-20 דקות ממרכז העיר קנדי. עם ההגעה תיהנו משבוע היכרות תרבותית ומעשית, שיאפשר לכם להיחשף לתרבות בסרי לנקה ולמטרות התכנית. בתום השבוע תצאו לפעילות במסגרות השונות.

שבוע היכרות

שבוע זה הוא הצעד הראשון שלכם לקראת השהייה וההתנדבות במדינה החדשה. במהלכו תוכלו לסייר בסביבה, לראות אתרים ומקומות מעניינים, להיטמע באוכלוסייה המקומית, ליהנות ממטעמי המטבח המקומי ולהכיר את המנהגים והתרבות. החל מן השבוע השני תשובצו לפרויקט ספציפי ותתחילו בהתנדבות.

שבוע ההיכרות כלול בעלות התכנית.

אופי ההתנדבות

בתכנית זו שלושה מסלולי התנדבות. חשוב לדעת כי השיבוצים למסלולים השונים תלויים בראש ובראשונה בזמינות ובצורכי הקהילה, אך יש כמובן התחשבות בהעדפות אישיות, בתחומי עניין ובהכשרה של כל אחד ואחת.

מסלול הוראה בגן ילדים

חינוך הוא כלי נהדר לקידום קהילות ולהרחבת אפשרויות התעסוקה. במסלול זה תסייעו בגן ילדים מקומי. המשימות יכולות להיות תכנון שיעורים בתחומים שונים, לימוד אנגלית, העברת שיעורי דרמה, אומנות ועוד.

שימו לב כי מסלול ההוראה אינו פעיל בחודשים אלו:

 • אפריל
 • סוף יוני עד סוף אוגוסט
 • סוף נובמבר עד אמצע ינואר

מסלול סיוע לקהילה

למסלול זה כמה אפשרויות התנדבות:

 • בית תינוקות – המשימות הן הכנת אוכל, האכלת התינוקות, החלפת חיתולים וניקיון המיטות, עזרה כללית לצוות המקום.
 • מרכז לקשישים – המשימות במרכז מגוונות וכוללות רחצה של הקשישים, ניקיון המרכז, שיחה עם הקשישים כדי להנעים את זמנם ועוד.
 • מרכז לאנשים עם צרכים מיוחדים – טיפול ותמיכה כללית לשוהים במרכז.
 • מרכז ללימוד אנגלית – הוראת אנגלית לילדי כפר מקומי, המגיעים ממשפחות שאינן יכולות להרשות לעצמן ללמוד אנגלית באופן פרטי. פרויקט זה נמשך רק כמה שעות אחר הצהריים, ולכן הוא משולב עם פרויקט התנדבות נוסף.

מסלול שיפוץ ובניה

במסלול זה תעסקו בצביעה, בשיפוץ, ובשיפור המראה הכללי של מוסדות שונים ברחבי קנדי, כגון מקדשים, מרכזים קהילתיים ובתי ספר. ייתכן כי ילדים מקומיים יצטרפו אליכם ויסייעו לכם בפעילות.

הערות חשובות:

בכל מסלולי ההתנדבות חמישה ימי פעילות בשבוע ויומיים חופשיים בסוף השבוע. ביומיים אלה יהיה לכם זמן רב לטיולים בסביבה או למנוחה.

לאחר הרישום, אפשר לבחור באחד מהמסלולים הנ”ל, בהתאם לצורכי המקום. השיבוץ יכול להשתנות בשל נסיבות בלתי צפויות, ולכן חשוב לשמור על ראש פתוח.

המסלולים השונים נמצאים במרחק של כ-15 דקות עד שעה אחת של נסיעה באוטובוס ממגורי המתנדבים. מתנדבים רבים בעבר העידו כי נסיעה באוטובוס המקומי הייתה הזדמנות מצוינת להתערות בחיי היום-יום באזור ולפגוש אנשים שונים.

בשל נורמות התרבות בסרי לנקה, המשתתפים בתכנית מתבקשים להסיר עגילי פירסינג ולכסות קעקועים במקומות גלויים לעין כשהם נמצאים באתרי הפרויקטים.

מגורים ואוכל

מגורים: המגורים בבית מתנדבים בכפר יפהפה ואותנטי באזור קנדי. החדרים משותפים, בכל חדר עד 10 משתתפים. בבית שירותים ומקלחות חמות. הנסיעה מהבית למקום ההתנדבות באוטובוס (הנסיעות כלולות בעלות התכנית).

המעוניינים יוכלו לשהות בבית של משפחה מארחת בעלות נוספת. האירוח בבית משפחה מקומית הוא דרך מצוינת להיחשף לתרבות בסרי לנקה מקרוב. תוכלו לשדרג את השהייה שלכם בעת ההגעה – מומלץ מאוד למתנדבים מעל גיל 50. משפחות המצטרפות לתכנית חייבות לשדרג את המגורים בתוספת תשלום.

אוכל: התכנית כוללת שלוש ארוחות ביום במשך השבוע ושתי ארוחות ביום במהלך סוף השבוע. האוכל מקומי וצמחוני ברובו.

כביסה: שירותי כביסה אינם כלולים, יש אפשרות לכביסה בתוספת תשלום

אינטרנט: ניתן לגלוש בבתי קפה בסביבה בתשלום

טיפים

בסרי לנקה היפה מגוון רב של אטרקציות תיירותיות. בזמן השהות במדינה תוכלו להצטרף לאחת מן הפעילויות הבאות. פעילויות אלה אינן כלולות בעלות התכנית. המעוניינים, אנא עדכנו אותנו לאחר ההרשמה.

שבוע חופים

שבוע שלם בכמה מהחופים הטרופיים היפים ביותר בדרום המדינה. בבקרים מספר רב של פעילויות, כגון טיול שיט בנהר מדו (Madu Ganga) שבו אפשר לראות תנינים, או טיול לאי הקינמון, על מקדשיו וצמחיית המנגרוב שלו. תוכלו לבקר גם במבצר גאלה (Galle Fort) שהוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, ובו נמצא פסל "הבודהא הישן" הגדול ביותר בדרום אסיה. בשבוע זה נערכים גם טיולים למוזאון ולמפעל מסיכות. שעות אחר הצהריים והערב פנויות לבילוי על החוף.

שבוע יוגה ומדיטציה

שבוע זה מוקדש להירגעות של הגוף והנפש, והוא משלב יוגה ומדיטציה עם טיפולים איירוודיים. תוכלו ללמוד על יסודות היוגה והמדיטציה ולהרחיב את הידע על הגוף האנושי. זכרו, הטכניקות שתלמדו הן הבסיס, אך כמו בכל צורה של תרגול פיזי ורוחני, לא מדובר בנוסחת קסם. את הפירות אפשר לקצור רק לאחר תרגול מתמיד ושינוי מודע של אורח החיים.

שבוע טרקים

שבוע עמוס הרפתקאות וחוויות. בליווי מדריך מקומי מנוסה תטיילו ב"ארץ הגבעות" (Hill Country), כלומר במחוז המרכזי של סרי לנקה, הידוע בצמחייה ובעולם החי שלו. השבוע כולל גם טרקים לגן הוורדים, לגבעות אמבולוואווה (Ambuluwawa) ולהר ה-Bible Rock, וכן טיול לגן הבוטני המלכותי. תטיילו גם בצוק סיגרייה (Sigriya) המרהיב ובמטע תבלינים מקומי, ותצאו לטיול רגלי דרך כפר מקומי, לביקור בשלושה מקדשים יפים.

דרישות מינימום

 • הנפקת תעודת יושר מהמשטרה
 • אנגלית ברמה טובה
 • רצון לעבוד עם ילדים ומבוגרים, עניין בתחומי המסלולים השונים
 • מוטיבציה גבוהה ואחריות
 • חיסונים (יש להתייעץ עם מרפאת מטיילים טרם הנסיעה)
הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:


לחצ/י למעבר לאתר באנגלית

מעוניינ/ת לשמוע עוד על התכנית?

בוא/י נדבר!  הרשמה לעדכונים ופרסומים


קרא/י עוד בבלוג שלנו