נפאל – הוראת אנגלית במנזרים בודהיסטיים

בתכנית זו תזכו לחוויה תרבותית יוצאת דופן. תוכלו להכיר מקרוב את אורח החיים במנזר בודהיסטי ולגלות את הפן הרוחני של נפאל תוך כדי הוראת אנגלית לנזירים צעירים, ילדים ומבוגרים. המתנדבים בתכנית מספקים לנזירים, המבלים את חייהם בתוך המנזר, הזדמנות נדירה להרחיב אופקים, ללמוד שפה נוספת ולהיחשף לתרבויות העולם.

2029
2030
2032
2033
2034
2035
2036
2037
2038
2039
2040
2041
2042
2043
2044

תקציר

מידע כללי

מיקום: מקומות שונים בנפאל

משך התכנית: מינימום 4 שבועות – מקסימום 8 שבועות

נמל תעופה: נמל התעופה בקטמנדו

אופי ההתנדבות: הוראת אנגלית במנזרים ובבתי ספר

מספר משתתפים: 1-2 מתנדבים

גיל: 18 – 70

התוכנית כוללת

מגורים: במנזר, בחדרים פרטיים או משותפים

אוכל: נפאלי מסורתי למעט בתקופת ההכוונה

הכשרה: שבוע הכשרה בקטמנדו

תמיכה: מישראל בעת הצורך

איסוף: מנמל התעופה ביום ההגעה

לא כולל

* לא כולל טיסות, ביטוח נסיעות, ויזה (30$ עם ההגעה), הוצאות אישיות ופעילויות מחוץ לתכנית

מיקום

נפאל היא מדינה מגוונת מאד הן מבחינה גיאוגרפית והן מבחינה תרבותית ודתית. שרשרת ההרים בצפון נפאל מכילה 8 מתוך עשרת ההרים הגבוהים בעולם וביניהם האוורסט. נפאל נראית למבקר כאילו השעון עצר בה מלכת או חזר לאחור כמה מאות שנים. קטמנדו הבירה היא מבוך של סמטאות צרות ולא סלולות בין בתים עם גגות טרה-קוטה. עם אלפי המקדשים והמבנים העתיקים שבהזוכה קטמנדו לכינוי 'מוזיאון חי'. ההינדואיזם היא הדת נפוצה בנפאל אך הבודהיזם, על אף שפחות נפאלים משתייכים אליו, קשור קשר הדוק לנפאל – היא מקום הולדתו של סידהרתא שבהופכו לבודהא הוליד את המסורת הבודהיסטית.

על התכנית

הבודהיזם היא דת רוחנית ופילוסופית המכילה בתוכה שלל של אמונות ומסורות ומנהגים המבוססת ברובה על כתביו של סידהרתא גאותמה הידוע בכינוי בודהה (שפירוש בסנסקריט – 'המואר').

בתכנית זו תעבירו שיעורי אנגלית לנזירים בודהיסטים החיים במנזרים בנפאל וכן בבתי ספר. התכנית מתאימה במיוחד לבעלי עניין בבודהיזם. משום שהנזירים מבלים את מרבית חייהם בתוך המנזר, מהווה התכנית הזדמנות פז עבורם ללמוד אנגלית וכן לחוות ולהכיר תרבויות נוספות ע"י המפגש עם המתנדבים. כמתנדבים בתכנית תחיו במנזר ותלמדו אנגלית מספר שעות בכל יום. אל הכיתה שלכם יגיעו המעוניינים בכך- ילדים, נזירים צעירים ומבוגרים.

אופי ההתנדבות

השבוע הראשון הוא שבוע הכרות הכולל הדרכות ולימודים על התרבות הנפאלית. (פירוט בהמשך).

לאחר שבוע הכוונה בנושא התרבות הנפאלית, יוצגו למתנדבים  אפשרויות ומיקומי ההתנדבות בתכנית ותשובצו אל המנזרים בהם תלמדו. כל מתנדב משובץ לפי יכולותיו, העדפותיו וצרכי הפרוייקט. הפעילות כוללת:

הוראת אנגלית:
בהתאם ליכולות ולידע של כל מתנדב. יש מתנדבים המסייעים למורה מקומי ואילו אחרים מסוגלים להוביל שיעור בעצמם. השיעורים שמעבירים המתנדבים הם לא פורמליים, זאת הזדמנות להפעיל את הדימיון ולהשתמש בשיטות מהנות להוראת השפה. השיעורים פתוחים לילדים ומבוגרים ונמשכים בין שעה לשעתיים ביום.

ארגון פעילויות אחר הצהריים:
לאחר שעות הלימודים, אפשר לקחת חלק במשחקים ופעילויות חברתיות עם הילדים. המתנדבים יכולים להביא רעיונות משלהם לפעילויות בתחומים שונים כמו ספורט, אמנות ועוד.

במהלך ההתנדבות תוכלו להשתתף במדיטציות ולבקר באתרים מקודשים להינדואים ולבודהיסטים. הפעילות נמשכת שישה ימים בשבוע ויום שבת הוא יום חופשי.

שבוע היכרות

לפני תחילת ההתנדבות תיהנו משבוע היכרות לנחיתה רכה בנפאל. בשבוע זה תלמדו על התרבות הנפאלית ואורח החיים במדינה. השבוע מתקיים בקטמנדו, בירת נפאל, ובמהלכו יהיו ביקורים בכפרים, במקדשים, בשווקים וירידים וסיורים בחיק הטבע.

מגורים

המתנדבים מתארחים במנזר בחדרים פרטיים או משותפים. במנזר תקבלו 3 ארוחות ביום. המנה הטיפוסית היא ה'דאל-באט', תבשיל אורז ועדשים עם ירקות. נודלס ורוטי (הלחם המסורתי) מוגשים גם כן לצד פירות וירקות עונתיים. המתנדבים שותים מים מורתחים. במנזר יש חשמל אך האזור סובל מהפסקות חשמל מרובות. טלפון ואינטרנט ניתן למצוא בכפרים הסמוכים.

טיפים

טיול קצר או טרק חוויתי יהיו תוספת מושלמת להתנדבות שלכם בנפאל. בין האפשרויות השונות תוכלו להגיע גם ל:

 • פוקרה- עיירה ציורית לצד אגם ובה פעילויות רבות, סצנה מוזיקלית שוקקת, פאבים, מלונות ונקודת המוצא לטיולים סביב האנפורנה.
 • הפארק המלכותי הלאומי בצ'יטואן- מסעות ספארי בין טיגריסים, קרנפים וחיות בר אחרות בסביבתן הטבעית
 • אזור האנפורנה – הטרקים היפים והמפורסמים בעולם
 • ראפטינג – מסעות ראפטינג במים גועשים

דרישות מינימום

 • גיל מעל 18
 • אנגלית ברמה גבוהה
 • יכולת לשהות בגבהים
 • כושר גופני טוב
 • מוטיבציה להוראה, עצמאות ואחריות אישית

בית המחסה ממוקם באזור שנקרא הארטביספרויט בעיירה קטנה בין הרי מגליסברג לסכר הארטביספרויט המפורסם, מוקפת בנוף הררי עוצר נשימה. העיר היא נקודת מוצא מצויינת להרפתקאות ופעילויות רבות. יוהנסבורג שנמצאת כ- 40 דקות נסיעה מבית המחסה היא מטרופולין תוסס, עם מגוון מסעדות, מוזיאונים, ברים ושלל פעילויות נוספות.

על התכנית

בית המחסה מספק מקלט לבעלי חיים שהתייתמו או נפצעו ולא יכולים לשרוד לבדם בטבע. רוב בעלי החיים בבית המחסה הורגלו למגע אנושי ולכן הם לא משולבים בתכניות השבה לטבע ולכן אפשר לבוא עימם במגע (מוגבל ובהתאם להנחיות הצוות). באמצעות מחלקת הקולנוע המיוחדת, מצליח בית המחסה לגייס כספים המיועדים לשפר את איכות חייהם של דייריו ולתחזק את המרכז. משתתפים בתכנית עוסקים בתחזוקת בית המחסה וטיפול בכמה מחיות הבר המרהיבות ביותר באפריקה.

אופי ההתנדבות

המשתתפים מסייעים לצוות המקומי בתחזוקת בית המחסה ואזורי המחייה של בעלי החיים. בנוסף ישנן פעילויות הקשורות לבעלי החיים כמו הכנת מזון והאכלה. במקום מתנהלים מספר פרוייקטים מתמשכים, לדוגמא:

 • מטבח לנשרים: נשרים רבים בדרא"פ מתים בשל אכילת בשר מורעל שחקלאים מקומיים משאירים בשדות על מנת להרתיע בעלי חיים.
  מטבח הנשרים מציע בשר נקי המפחית באופן דרמטי את מספר מקרי המוות. המתנדבים בונים נקודת תצפית המאפשרות למבקרים לראות את אזור ההאכלה ולשמוע הסברים על העוף המופלא.
 • שבילי אש: חיות רבות מתות בשריפות המתפשטות על פני דונמים רבים. המתנדבים מסייעים בהקמת שבילי אש וקרחות יער המסייעים בהגנה על בעלי החיים ובית המחסה שלהן במקרה של שריפה.
 • בניית מתקנים ואזורי מחייה: עזרה בשיפוץ, תחזוקה, ובניה של מתחמים חדשים. קבוצת מתנדבים קודמת בנתה באזור בריכה חדשה לצבועים.
 • תחזוקה כללית: סיורים במרכז, בדיקת תקינות הגדרות, ניכוש צמחים פולשניים, טיפול בשחיקת סלעים, אדמה ועוד.

מגורים ואוכל

מגורים: מגורי המתנדבים ממוקמים בתוך בית המחסה. בכל חדר לנים 2-6 מתנדבים. לשרותם יעמוד מטבח מאובזר, סלון רחב ידיים וחצר מקסימה בה ניתן לנוח ולהתבונן בחיות הבר העוברות במרחק נגיעה.

אוכל: 3 ארוחות ביום.

אינטרנט: בשמורה יש אינטרנט שמוצע למתנדבים בתמורה לתשלום סימלי.

טיפים

בשעות הפנאי אפשר להשתתף בטיולי פילים וסיורי חיות בר באזור השמורה וכן לבלות בעיירה הארטביספרויט, לטייל בהרי מגלסיברג, באגם הסמוך או לנסוע ליוהנסבורג.

דרישות מינימום

 • גיל 18 – 60
 • אנגלית ברמת שיחה
 • אהבה גדולה לחיות
 • מוטיבציה גבוהה ואחריות
 • יכולת הסתגלות ונכונות לעבודה פיזית
הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:


לחצ/י למעבר לאתר באנגלית

מעוניינ/ת לשמוע עוד על התכנית?

בוא/י נדבר!  הרשמה לעדכונים ופרסומים