מקסיקו – שימור ימי – מתחת לגיל 18

בואו לגלות את מסתרי הים הקריבי בתכנית ייחודית לנוער! בתכנית תשתתפו בקורס צלילה למתחילים או למתקדמים, ומיד אחריו תצאו לחקור את שוניות האלמוגים המרהיבות של מקסיקו ולאסוף נתונים לצורכי מחקר ושימור. פרויקט זה תוכנן במיוחד עבור מתנדבים ומתנדבות בגיל העשרה והוא כולל רמה גבוהה של פיקוח והשגחה מאת צוות מומחה ומיומן.

9318
9319
9320
9321
9322
9323
9324
9325
9326
9327
9328
9329
9330
9331
9332
9333
9334
9335
9336
9337
9338
9339
9340
9341
9342
9343
9344
9345
9346
9347

תקציר

מיקום: קינטנה רו (Quintana Roo), מקסיקו

משך התכנית: שבועיים

נמל תעופה: נמל התעופה הבין לאומי בקנקון (CUN)

אופי ההתנדבות: שימור ימי, איסוף נתונים

מספר משתתפים: קיום הפרויקט מותנה בהרשמה של ארבעה משתתפים לפחות

גיל: 15–17

התכנית כוללת

מגורים:  חדרים משותפים באכסניה

אוכל:  המשתתפים מכינים ארוחות לקבוצה בתורנות

תמיכה : מישראל בעת הצורך

הכשרה: הכוונה מלאה מסופקת למתנדבים

איסוף:  איסוף מנמל התעופה ואליו ביום ההגעה וביום העזיבה

לא כולל

טיסות, ביטוח בריאות, ויזה (בעת הצורך), ארוחות בסופי שבוע, ציוד צלילה מסוים, הוצאות אישיות

על התכנית

תכנית זו מתקיימת בחצי האי המרהיב יוקטאן שבים הקריבי. בתחילת התכנית תוכלו להשתתף בקורס ולקבל תעודת צלילה בין-לאומית של ארגון PADI, או לשפר את כישורי הצלילה שלכם בקורס מתקדמים, אם יש ברשותכם תעודה. לאחר מכן תתחילו בפעילות השימור. תלמדו להבחין בין מינים שונים של דגים, אלמוגים ובעלי חיים ימיים אחרים. כל המידע שתאספו בפרויקט זה נשלח לארגוני שימור מקומיים ונועד לסייע להם בפעילותם ולקדם את תחום השימור.

מיקום

פרויקט זה מתקיים בקינטנה רו, מקסיקו. האתר ידוע בחופיו היפים, שכולם נחשבים לאזור טבע מוגן, ובמגוון הביולוגי המשגשג שלו. שוניות האלמוגים הקדמוניות והבתוליות של האזור הן בית למגוון רחב של בעלי חיים ימיים, ולמתנדבים יש הזדמנות לצפות בהם וללמוד עליהם במהלך התקופה.

אופי ההתנדבות

המתנדבים בפרויקט יבלו את ארבעת הימים הראשונים בהסמכה לקורס צלילה במים פתוחים למתחילים או למתקדמים – בהתאם להכשרתם. המתנדבים ישתתפו בהרצאות וילמדו על מינים שונים של דגים ובעלי חיים ימיים, ומאוחר יותר יחקרו אותם בשונית המחסום. הפעילות כוללת צלילות מחקר ואיסוף נתונים על אלמוגים ודגים. פעילויות נוספות עשויות להיות ניקוי חופים, קידום מודעות סביבתית או ביקורים אצל ארגוני שימור מקומיים.

חלק מהמשימות עשויות לכלול:

  • זיהוי מינים
  • ביצוע צלילות מחקר
  • איסוף נתונים על המצב הכללי של שונית המחסום
  • העלאת מודעות סביבתית בקרב מבקרים
  • צמצום ההשפעה והנזק התיירותי הנגרם לאזור

לוח הזמנים של התכנית: ארבעת הימים הראשונים יוקדשו לקורס צלילה של PADI. בתום הקורס מתחילה פעילות השימור כפי שתואר מעלה. בסוף השבוע שבאמצע התכנית יתקיימו פעילויות פנאי מאורגנות.

מגורים ואוכל

לינה: בחדרים משותפים באכסניה. החדרים מחולקים לבנות ולבנים, בכל אחד מהם עד חמישה מתנדבים. מי שתייה בבקבוקים מסופקים לצורכי בישול ושתייה. במתחם מטבח משותף, סלון ופטיו חיצוני. האכסניה נמצאת כ-15 דקות מהחוף.

אוכל: ארוחת בוקר מוגשת מדי יום באכסניה ואת שאר הארוחות מכינים המתנדבים בתורנות. האוכל פשוט למדי ולרוב מורכב ממאכלים צמחוניים, כגון פסטה, שעועית, ירקות, דגני בוקר וכו'.

כביסה: יש אפשרות לשלוח את הבגדים למכבסה בימים קבועים ובעלות נוספת.

אינטרנט: גישה לאינטרנט אלחוטי זמינה באכסניה. חיבור האינטרנט מוגבל בתקשורת למרחקים ארוכים והוא עלול להיות לא רציף. השימוש בסלולרי בדלפק הקבלה מוגבל אף הוא.

טיפים

תכנית זו כוללת שתי פעילויות פנאי קבוצתיות מאורגנות. סוג הטיול או הפעילות עשוי להשתנות מפעם לפעם. בעבר יצאו המנדבים לסיור בעתיקות המאיה, לביקור בכפר מאיה או לביקור בפארק שעשועים הכולל קורס אומגה ועוד!

דרישות מינימום

  • אנגלית ברמה טובה
  • יכולת שחייה גבוהה
הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:


לחצ/י למעבר לאתר באנגלית

מעוניינ/ת לשמוע עוד על התכנית?

בוא/י נדבר!  הרשמה לעדכונים ופרסומים