הודו – התמחות בתחום הרפואה למרגלות ההימלאיה

תכנית התמחות ייחודית זו מיועדת לסטודנטים מתחומי הרפואה והסיעוד המחפשים ניסיון מעשי בסביבה מרתקת ובלתי שגרתית. ההתמחות מתקיימת בפלאמפור, עיירה קטנה ונעימה הנמצאת למרגלות הרי ההימלאיה, על רקע נופים ירוקים של מטעי תה ופסגות הרים מושלגות.

1213
1214
1217
1218
1219
1220
1221
1222
1223
1224
1225
1226
1227
1228
1229

תקציר

מידע כללי

מיקום: פלאמפור, הודו

משך התכנית: שבועיים עד 12 שבועות

נמל תעופה: למתנדבים שמשתתפים בשבוע ההיכרות: נמל התעופה הבינלאומי בדלהי. לשאר המתנדבים: נמל התעופה גאגאל בדרמסלה.

אופי ההתנדבות: סיוע לצוות רפואי, סיעוד

גיל: 18 – 40

התוכנית כוללת

מגורים: בבית משפחה מארחת או בחדר משותף בבית מתנדבים

אוכל: שלוש ארוחות ביום, מזון צמחוני. לא כולל ארוחות צהריים בשבוע ההיכרות התרבותית

תמיכה: מישראל במקרה הצורך

איסוף: איסוף משדה התעופה ביום ההגעה

גישה לאינטרנט :אינטרנט אלחוטי ללא עלות זמין במשרד המקומי בפלאמפור

פעילות פנאי: שיעור יוגה אחת לשבוע

לא כולל

לא כולל טיסות, ביטוח נסיעות, חיסונים, ויזה, ארוחות צהריים במהלך שבוע ההיכרות התרבותית, הוצאות אישיות

מיקום 

פלאמפור היא עיירה קטנה השוכנת למרגלות הרי ההימלאיה, במדינת הימאצ'ל פרדש שבצפון הודו. העיירה ידועה בנופיה היפהפיים – הרים מושלגים, יערות אורנים, מטעים ושדות תה. בפלאמפור קיימות גם שתי אוניברסיטאות – האחת מתמחה בחקלאות והשנייה ברפואה וטרינרית. על אף המראה המבודד שלה, היא מקושרת היטב לחלקים אחרים בהודו. היא נמצאת במרחק של 40 ק"מ בלבד מדרמסלה, מקום מושבה של ממשלת טיבט הגולה וביתו של הדלאי לאמה. בדרמסלה שדה תעופה בין-לאומי וניתן להגיע אליה בטיסה. אוטובוסים ממוזגים מקשרים את פלאמפור לדלהי ולערים גדולות אחרות בצפון הודו, מה שהופך אותה לבסיס נוח לחקור את כל מה שיש להודו הססגונית להציע.

על התכנית

תכנית ייחודית זו מציעה התמחות רפואית לסטודנטים בפלאמפור, ההתמחות היא בתחומים רפואיים וסיעודיים וכן תחומים פרא-רפואיים/סיעודיים. המתנדבים ישובצו בבתי חולים, מרפאות קהילתיות ובתי ספר לרפואה. למעוניינים ולבעלי הכשרה מיוחדת, ישנם גם שיבוצים להתמחות בתחומים כמו פיזיותרפיה, מיילדות, קלינאות תקשורת (ריפוי בדיבור) וכו'. מטרת התכנית היא לחשוף את הסטודנטים לפרקטיקה הרפואית בהודו, ללמד אותם על מחלות ושיטות טיפול שונות ולאפשר להם להתנסות בעבודה בבית חולים עם משאבים מוגבלים. המתנדבים בפרויקט יזכו לרכוש ניסיון מעשי, לצד רופאים מוסמכים בתחום, וכן להיכרות עם תרבות חדשה ומרתקת. המתמחים מוזמנים גם לתרגל יוגה פעם בשבוע.

שבוע היכרות תרבותית (אופציונאלי)

בשבוע הראשון של התכנית, לפני תחילת ההתנדבות, תוכלו להשתתף בשבוע אוריינטציה מהנה בעיר המרגשת וההומה – דלהי. השבוע מתמקד בהיכרות תרבותית, לימוד בסיסי של השפה, התוודעות לאוכל המקומי וסיורים באתרים שונים. מטרתו של שבוע זה היא לתת למתנדבים הבנה טובה ועמוקה יותר, שתכין אותם להתנדבות ולשהות שלהם בהודו. במהלך השבוע תוכלו לבקר בשווקים אתניים ובמקדשים, לראות סרטי בוליווד וללמוד קצת הינדי. עלות ההשתתפות היא 250$ שיתווספו למחיר הפרויקט. אנא עדכנו אותנו בעת הרישום אם אתם מעוניינים להצטרף.

 אופי ההתנדבות

במהלך ההתמחות תסייעו לצוות מקומי במשימותיו היומיומיות. כמתמחים, תעבדו בצמוד לצוות, בשעה שהם ימשיכו בפעילות השוטפת. רוב המטלות בפרויקט הן על בסיס תצפית, אם כי הן עשויות להשתנות בהתאם לרמת הידע והניסיון של כל מתמחה. המתמחים במקצועות קדם-רפואיים או קדם-סיעודיים, וסטודנטים בשנתם הראשונה או השנייה ללימודים, יעסקו בעיקר בהתבוננות על פעילות הצוות וילוו אותו במשימותיו. לסטודנטים לרפואה או סיעוד יתאפשר גם לסייע לרופאים ולצוות הרפואי. אם יש לכם ניסיון מעשי – אנא הביאו עמכם תעודה או אישורים נדרשים.

תפקידכם העיקרי יהיה לעבוד בצמוד לצוות באגפים השונים או בחלקם, לרוב ברפואה כללית או במרפאות החוץ של בתי החולים. כדי להפיק את המרב מההתמחות, חשוב מאוד לבנות אמון עם הצוות הרפואי ולכבד את שיטות הטיפול בהודו, שכן הן עשויות להיות שונות מאלו שאתם מכירים.

הפעילות מתקיימת במשך חמישה ימים בשבוע, כחמש שעות מדי יום. השעות גמישות ותלויות במספר המטופלים במרכז הרפואי בו תתנדבו. גם האחריות שלכם תשתנה בהתאם לרמת הניסיון וההכשרה – בעלי ידע וניסיון נרחבים יותר עשויים לקבל משימות מעשיות יותר.

מגורים ואוכל

מגורים: המתנדבים לנים באחד משני בתים המיועדים למתמחים בעיירה, בחדרים משותפים (לגברים ונשים). המגורים נקבעים לפי המרחק ממקום ההתמחות – חלקם הגדול במרחק הליכה ממרבית הפרויקטים. הבתים נוחים ויש בהם חשמל ומים זורמים, עם מתקני חימום למים. בחדרי השינה ישנם מיטות, מזרונים, כריות, מצעים ושמיכות. המרחק לדרמסלה הוא כ-40 דקות נסיעה באוטובוס מקומי, השוק הראשי של פלאמפור נמצא כ-20 דקות ממקום המגורים.

אוכל: התכנית כוללת שלוש ארוחות צמחוניות ביום. ארוחת הבוקר מורכבת בדרך כלל מתה, לחם, חמאה, ריבה ופראתה (לחם הודי במילוי ירקות שונים). ארוחות צהריים וערב לרוב יכללו דאל (מנת עדשים), מנות ירקות בקארי, סלט, רוטי (לחם הודי) ופירות.

אינטרנט: ישנה גישה לאינטרנט אלחוטי בבתי המתנדבים.

טיפים

בשעות הפנאי, תוכלו ליהנות מהעיירה ומנופי האזור. מומלץ לצאת לחקור את הודו ולחוות את תרבותה דרך הפסטיבלים הצבעוניים, המחול הייחודי והאדריכלות המגוונת. בימים חופשיים אפשר לנסוע לדרמסלה, שבה מקדשים רבים, וליהנות מהיופי והקסם של האזור. בסופי השבוע תוכלו להתנסות בחוויית מצנחי רחיפה בביר (Bir), אחד מאתרי הרחיפה המפורסמים ביותר בהודו, או להשתתף בטרק המקסים להר טריונד (Triund) ביחד עם מתנדבים אחרים בתכנית.

דרישות מינימום

  • סטודנטים למקצועות פרא-רפואיים, מקצועות הרפואה או הסיעוד
  • גילאי  18 ומעלה
  • אנגלית ברמה טובה
  • רמה גבוהה של עצמאות ואחריות אישית
  • ביטוח נסיעות
  • חיסונים (יש להתייעץ עם מרפאת מטיילים טרם הנסיעה)
  • יש להעביר קורות חיים

הערה חשובה: הביקור בהודו מחייב הוצאת ויזה, שתוקפה לא עולה על 180 יום. על אחריותם של המשתתפים בתכנית לדאוג להוצאת אשרה מתאימה. תהליך הנפקת הוויזה עשוי לקחת זמן, על כן כדאי להתחיל בו מספיק זמן מראש – כחודשיים לפני הנסיעה, וכן להירשם לתכנית כחודש-חודשיים מראש. אנא התייעצו עם הקונסוליה ההודית בעניין.

הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:


לחצ/י למעבר לאתר באנגלית

מעוניינ/ת לשמוע עוד על התכנית?

בוא/י נדבר!  הרשמה לעדכונים ופרסומים