למה התנדבות בחו"ל כרוכה בתשלום

רקע

טיולי התנדבות בעולם הם נישה בתיירות האקולוגית שהיא ענף בפני עצמו בתחום התיירות. התחום קיים מזה עשרות שנים במקומות שונים בעולם, כשבעשור האחרון הוא התפתח ותפס תאוצה. כמו גו-אקו, יש עוד הרבה ארגונים ברחבי העולם המקשרים טיילים/מתנדבים לתכניות התנדבות ואנחנו גאים להיות הראשונים שהביאו את הבשורה לארץ.

על מה משלמים?

מי שבוחר לצאת לטיול התנדבות בעולם לא משלם על ההתנדבות עצמה אלא על הלוגיסטיקה הכרוכה בכך. הלוגיסיטקה כוללת את השרות של גו-אקו בישראל ואת השרותים שניתנים בחו"ל.

השרותים שגו-אקו מספק בישראל

 • יצירת מאגר עדכני ומהימן של מבחר טיולי התנדבות בעולם בתחומים מגוונים, הנגיש לכולם בעברית ובאנגלית באתר האינטרנט. המאגר מבוסס על משובים של אנשים שלקחו חלק בטיולים אלו, או על המלצות שהתקבלו מארגונים שגו-אקו עובד איתם.
 • בקרת איכות מתמדת על תוכן המאגר, על מנת לוודא באופן שוטף שהתכניות אכן מתקיימות כאמור והארגונים המקומיים מתנהלים כשורה ומספקים את מה שהתחייבו אליו.
 • ייעוץ טלפוני לבחירת טיול ההתנדבות המתאים לכל המעוניין, וזאת לפי תחומי העניין, המיקום הגיאורפי, משך זמן ההתנדבות וכמובן מבחינת התקציב. זה מגדיל את הסיכוי למציאת טיול ההתנדבות המתאים ביותר.
 • ליווי מקצועי לכל אורך תהליך הרישום, כולל: יצירת קשר עם ארגונים ואנשי קשר בחו"ל, גם במקומות שקשה ליצור איתם קשר. גו-אקו דואג לשריין מקום ולוודא שהארגון מודע להגעתו של המשתתף בתאריך מסויים. גו אקו דואג להעברות כספיות במידת הצורך.
 • הכנה לקראת הנסיעה וקבלת מידע לגבי הפעילות בחו"ל, כולל פרטי התקשרות של מנהלי התכניות בחו"ל. בשיחה אישית עם יועצת התנדבות נעשית התאמת ציפיות ודגשים אחרונים לפני הנסיעה.
 • תמיכה מישראל – במידה ויתעוררו בעיות במהלך ההתנדבות ניתן לפנות לגו-אקו בטלפון או באימייל לקבלת סיוע ותמיכה מהארץ.
  תשלום המקדמה מכסה את מתן השרותים הניתנים בישראל.

שרותים נוספים הניתנים בחו"ל

הארגונים בחו"ל איתם גו-אקו עובד מספקים את השרותים הבאים:

 • לינה
 • כלכלה (מצרכי מזון / ארוחות) – ברוב התוכניות.
 • איסוף משדה התעופה או מנקודת מפגש אחרת.
 • הכשרה וליווי מקצועי לאורך הפעילות.

ברוב המדינות המפותחות (באירופה, ארה"ב ויפן) הארגונים המקומיים מסוגלים לסבסד את רוב או כול השרותים הניתנים בחו"ל וכך עלות התוכנית היא כעלות המקדמה.

ברוב המדינות המתפתחות (באפריקה, דרום ומרכז אמריקה, אסיה) לארגונים המקומיים אין יכולת לסבסד את השרותים הללו ולכן כל תוספת מעל לסכום המקדמה מופנת לטובת השרותים הניתנים בחו"ל.

ישנן תוכניות התנדבות מסויימות עם בע"ח שהתשלום עליהן גבוה יותר מהתשלום על שאר התוכניות מאחר ורמת השרותים הניתנת בהן גבוהה במיוחד. בנוסף, ארגונים המפעילים תכניות כאלו באפריקה לא מקבלים סבסוד מהמדינה ועלויות התפעול גבוהות. ללא תמיכת מתנדבים מרחבי העולם ארגונים אלה לא יוכלו להמשיך להתקיים ולבצע את עבודת הקודש שלהם בתחומים רבים וחשובים.