איטליה - מחקר ימי ושימור דולפינים

בואו להתנדב באיטליה ולחיות חיים של חוקר ימי! בתכנית זו תלונו בסירה ותסייעו באיסוף נתונים על יונקים ימיים, תוך כדי הפלגה לאורך החופים היפים של האי איסקיה.

מידע כללי

מיקום: האי איסקיה (Ischia)
משך: התכנית מינימום שבוע, מקסימום: 3 שבועות
נמל תעופה: נמל התעופה קפודיצ'ינו, נאפולי
אופי ההתנדבות: איסוף נתונים ומחקר ימי
מספר משתתפים: 6 מתנדבים מרחבי העולם
גיל: 16 – 70

התכנית כוללת

מגורים בסירה בגודל 17.7 מטרים, בסיפון שלוש מיטות יחיד ושתי מיטות קומותיים
תדרוך פרטי הפרויקט המלאים יישלחו לאחר ההרשמה
הכשרה הכשרה והכוונה עם ההגעה
תמיכה מישראל בעת הצורך

לא כולל

טיסות, הגעה למקום הפרויקט וחזרה, הוצאות אישיות, ארוחות ושתייה, ביטוח בריאות

מיקום

האי איסקיה, המכונה "האי הירוק" הודות לעולם הצומח והחי העשיר שבו, הוא אי וולקני הממוקם במפרץ נאפולי. גודלו של האי הוא 46 קמ"ר והוא ביתם של כ-60,000 איש. תיירים רבים נוהרים אל האי ונהנים מטיפולי מרפא במעיינות הטבעיים ובריכות הבוץ התרמי שבו. המחוז הוא בית הגידול של מינים שונים של יונקים ימיים, ביניהם הלוויתן המצוי, לוויתן הזרע, דולפין מסוג סטנלה מפוספסת, דולפין גרמפוס אפור ודולפין מצוי קצר-חוטם.

על התכנית

פרויקט זה מתקיים משנת 1991 ותרומתו הגדולה היא בהקמת אזור ימי מוגן, המכונה "ממלכת נפטון". מטרת הפרויקט העיקרית היא איסוף נתונים, אשר יכולים לתת תמונה מדויקת אודות חיי היונקים הימים, לרבות גודל האוכלוסייה, מבנים חברתיים והרגלי המחייה והרבייה של החיות הימיות. הפרויקט גם מעריך את השפעת הדיג המקומי ותנועת כלי שיט בים על המערכת האקולוגית. בנוסף למטרות המדעיות שלו, מקדם הפרויקט פעילויות חינוך ומודעות סביבתית עבור הציבור ומפרסם את ממצאיו בקרב הקהילה המדעית, בשאיפה לשפר את מאמצי השימור באזור.

אופי ההתנדבות

המשתתפים יהיו מעורבים בכל היבט של הפרויקט החשוב ויעבדו בצמוד לקפטן הספינה ולצוות. במהלך הפעילות הם יתוודעו לשיטות מחקר ואיסוף נתונים ויסייעו בהשטת הספינה ובפעילויות יומיומיות, כגון הכנת אוכל וניקיון. בתנאי מזג אוויר טובים יצאו המתנדבים אל הים מידי יום לפעילות במשמרות של שעה. המתנדבים יסייעו באיתור דולפינים ולווייתנים, צבי-ים, דגי חרב, טונה ומנטה ריי ולהקות גדולות של דגים וציפורי ים. ברגע שמתבצע זיהוי, לכל אחד על הסיפון תהיה עבודה לעשות. הפעילות יכולה לכלול:

 • צילום הדולפינים מתחת למים באמצעות מצלמת GoPro
 • ניטור התנהגות הדולפינים בשטח
 • הקלטת נתוני התנהגות, הקלטת תדרים ביו-אקוסטיים באמצעות מיקרופונים מתחת למים
 • צילום החיות למטרות זיהוי
 • ניווט הספינה

התצפיות עשויות לארוך כמה שעות, אך כאשר החיות עוזבות העבודה עוד לא נגמרה! כל הנתונים נאספים, מוזנים למחשב ומאוחסנים על גבי דיסקים קשיחים. במהלך שעות הערב, תהיה למתנדבים הזדמנות לראות מה צולם באותו יום, או לצפות בסרטונים מהארכיון.

בכל מקרה שבו תנאי מזג האוויר ימנעו מהספינה להפליג, המתנדבים עשויים לסייע בהזנת נתונים וניתוחם, לשמוע הרצאות מפי צוות המחקר, או לשוטט ולחקור את האי. חשוב לציין כי התנהגות בעלי החיים היא בלתי צפויה, על כן תצפיות על יונקים ימיים לא תמיד מובטחות.

מגורים

מגורים: הלינה בסירת-מפרש בגודל 17.7 מטרים, שנבנתה בשנת 1930 על ידי אדריכל צרפתי מפורסם. בסירה שלוש מיטות יחיד, שתי מיטות קומתיים ומלתחה. ישנם שירותים ומקלחות לגברים ולנשים (מים קרים בלבד). בנוסף, ישנן מקלחות עם מים חמים מאנרגיה סולרית על הסירה, המשתתפים בתכנית יכולים להשתמש גם במקלחות החמות שבנמל ללא תשלום.

אוכל: המתנדבים ואנשי הצוות (למעט הקפטן) קונים מצרכים ומכינים את הארוחות באופן משותף. בסירה יש מטבח וחדר לאחסון מזון.

כביסה: ניתן למצוא מכבסות אוטומטיות באי.

אינטרנט: ניתן למצוא בתי קפה עם גישה לאינטרנט באי.

טיפים

המתנדבים יכולים לבחור יום חופש אחד בשבוע, שבו הם יכולים להירגע על החופים היפים, לטייל באי, או להתפנק באחת הבריכות התרמיות. פעילויות פופולאריות בקרב מטיילים הנן:

 • ביקור בכפר העתיק איסקיה פונטה וטירת אראגונס
 • טיול רגלי לפסגת הר אפומאו
 • ביקור באיים אחרים, כמו פרוסידה או קפרי
 • צלילה

דרישות מינימום

 • מעל גיל 16
 • מצב בריאותי תקין
 • יכולת לעבוד במזג אוויר חם
 • יכולת לשהות בספינה
 • אנגלית ברמה טובה
 • יכולת הסתגלות וגמישות
הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:

החל משבוע בעלות של $1240 לאדם, כולל לינה, מטבח להכנת ארוחות והכשרה מקצועית.

לא כולל טיסות, אוכל וביטוח נסיעות.
מעוניינ/ת לשמוע עוד על התכנית? בוא/י נדבר!