איסלנד – אורות הזוהר הצפוני ושיפוצים בפיורדים המזרחיים

הפיורדים המזרחיים באיסלנד הם אזור של נופים מרהיבים – מפרצים, הרים וכפרי דייגים קטנים. הצטרפו לצוות מתנדבים מרחבי העולם לפעילות של שיפוץ מגורי מתנדבים. הפעילות מתקיימת בחודשי החורף, העונה המושלמת לתפוס את אורות הזוהר הצפוני המרהיבים.

מידע כללי

מיקום: הפיורדים המזרחיים, איסלנד
משך התכנית: 10 ימים
נמל תעופה: נמל התעופה הבינלאומי ברקאוויק
אופי ההתנדבות: שיפוץ ושימור מגורי מתנדבים, צילום אורות הזוהר הצפוני
מספר משתתפים: עד 12 מתנדבים מרחבי העולם
גיל: 18 – 90

התוכנית כוללת

מגורים: לינה במרכז קהילתי – תנאים בסיסיים.

אוכל: מצרכי מזון לשלוש ארוחות ביום
הכשרה: הכוונה במהלך ההתנדב ותתמיכה מישראל בעת הצורך


לא כולל

לא כולל טיסות, ביטוח נסיעות, ויזה, הוצאות אישיות, הגעה מנמל התעופה אל התכנית ובחזרה( ההסעה לפרוייקט ובחזרה ממנו כוללת טיול לאורכה ולרוחבה של איסלנד בעלות של 160 יורו)

מיקום

חופה המזרחי של איסלנד עוצב רבות על ידי קרחונים רבי עצמה. קו החוף מתהדר בפיורדים צרים וארוכים בעלי מצוקים נישאים, המהווים ניגוד של ממש לחוות השלוות והפוריות של מרכז האי. נמלים טבעיים קטנים שבהם הוקמו כפרי דייג קטנים ושלווים ושבילים ארוכים, הנמשכים עד בלי סוף אל האופק, יוצרים מראה ייחודי ונדיר של שלווה טבעית יפיפייה. Fjarðabyggð (שפירושו התיישבות ליד הפיורדים) היא התאגדות של כפרים בקצה המזרחי של איסלנד. ההתאחדות כוללת כפרי דייגים קטנטנים היושבים למרגלות הרים מרשימים. באזור זה ניתן לראות תצורות נוף שונות ההופכות את איסלנד לאחת המדינות המיוחדות בעולם: פיורדים ארוכים ומרהיבים ואינסוף שבילי הליכה.

אופי ההתנדבות


הפעילות במקום מתמקדת בשיפוצים וטיפוח מגורי המתנדבים. המשימות מגוונות:

  • צביעה
  • תיקונים קלים
  • עבודות נגרות.

השיפוצים מתקיימים בחודשי החורף, לקראת עונת ההתנדבות השוקקת של הקיץ. המתנדבים בחורף זוכים בחוויה מיוחדת – החורף האיסלנדי – המביא עמו הזדמנות לראות את אורות הזוהר הצפוני. לכן, התכנית מתאימה מאוד לחובבי הצילום, שיקבלו הזדמנות נהדרת לתפוס את אורות הזוהר במלוא הדרם. חשוב! על מנת שאורות הזוהר הצפוני ייראו, יש כמה תנאים ספציפיים שחייבים להתקיים, ולכן אין ערובה לכך שייראו בזמן זה או אחר. אנחנו מאוד מקווים לתפוס אותם במהלך שבועיים אלו, אך בסופו של דבר זה נתון בידי הטבע. על מנת לתפוס את האורות בצורה הטובה ביותר, יש צורך בצילום בחשיפה ארוכה, היערכו בהתאם.

תאריכי הפרוייקט:

04/01 – 14/01

15/01 – 25/01     

26/01 – 05/02

06/02 – 16/02

17/02 – 27/02

28/02 – 10/03

11/03 – 21/03

22/03 – 02/04

03/04 – 13/04

14/04 – 24/04

25/04 – 05/05


מגורים

הלינה במגורים משותפים ובתנאים בסיסיים מאוד. במגורים ישנן מיטות, אך יש להביא שק שינה חם! ישנה גישה חופשית לבריכת שחייה, וכן חיבור לאינטרנט. ישנה אספקה של מצרכי מזון והמתנדבים מבשלים בתורנות – מומלץ להביא מתכונים אהובים מהבית. גם ניקיון המגורים נעשה בתורנות בין המתנדבים.
שימו לב: המרחק בין המקלחות המשותפות בבריכת השחיה לבין המגורים הוא כ-2 קילומטר.

טיפים


בשעות הפנאי יהנו המתנדבים מגישה חופשית לבריכת השחייה המחוממת ע”י אנרגיה גיאו-תרמלית שנמצאת בעיירה. במסורת האיסלנדית – רחצה בבריכות חמות טבעיות תופסת מקום חשוב כנקודת מפגש חברתית. רוב הבריכות האיסלנדיות מציעות אזור מקורה ואזור פתוח, וכן ג’קוזי וסאונה. כמו כן, ניתן להצטרף לסיורים מודרכים
לכמה מהאתרים היפים ביותר באזור ולהכיר עוד מתופעות הטבע המאפיינות כל-כך את איסלנד (בתשלום נוסף).
הסעה לתכנית ההתנדבות:ההסעה לפרוייקט ובחזרה ממנו כוללת טיול לאורכה ולרוחבה של איסלנד בעלות של 160 יורו.

דרישות מינימום

מגיל 18 ומעלה
אנגלית ברמת שיחה
מוטיבציה גבוהה,
אחריות אישית

עלות לעשרה ימים במחיר של $650 לאדם, כולל לינה, ארוחות, ביטוח נסיעות לחו”ל.

המחיר אינו כולל טיסות.

 
מעוניינ/ת לשמוע עוד על התנדבות באיסלנד? בוא/י נדבר!