תאילנד - הוראת אנגלית בחופי קוסמוי

בואו לחוות את היופי והחופים של קוסמוי וללמד ילדים אנגלית בסיסית. זאת הזדמנות נהדרת להכיר את אורח החיים הכפרי והפשוט באי קוסמוי, ולהתערות בחיי הקהילה.

הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:

 

מידע כללי

מיקום: קוסמוי, תאילנד

משך התכנית: משבוע ועד 12 שבועות

נמל תעופה: נמל התעופה הבינלאומי בבנגקוק

אופי ההתנדבות: הוראת אנגלית ופעילות בקהילה

מספר משתתפים: עד 11 מתנדבים

גיל: 18 – 80

התוכנית כוללת

מגורים: בבית מתנדבים

אוכל: כולל ארוחת צהריים בימים שנישישי

הכשרה: הכשרה במקום ע"י הצוות

תמיכה: מישראל בעת הצורך

איסוף: בעת ההגעה

לא כולל

טיסות, מיסי נמל תעופה, ויזה במידת הצורך, הוצאות אישיות, חיסונים, ארוחות שאינו כלולות

מיקום

התכנית מתקיימת באי היפה קוסמוי, השוכן בלב המפרץ התאילנדי. בית הספר בו מתקיימת הפעילות שוכן באזור הצפוני של האי, באזור כפרי שלא מקבל תמיכה מספקת מהממשלה. האזור הזה של האי בורך בחופים יפים וכמעט נטושים, שהתיירים אינם מגיעים אליהם. באזורים אחרים של האי תמצאו את מועדוני הלילה, שווקי הלילה והמסעדות.

 

על התכנית

מטרת התכנית היא לשלב את המתנדבים בהוראת יסודות לאנגלית בבית הספר, ובכך לאפשר לילדים להתקדם בלימודיהם ולזכות בעתיד באפשרויות תעסוקה מגוונות. הגישה הלימודית דוגלת בהוראה לא קונבנציונלית, אלא דרך פעילויות מהנות, משחקים ואינטרקציה חיובית בין המתנדבים והילדים. בית הספר משמש כ-200 תלמידים בגילאים שבין 6 ל-12.

חשוב: בזמן חגים, הילדים יוצאים לחופש. בזמנים אלו מתנדבים יסייעו במחנה ללימוד ותרגול אנגלית. 

 

אופי ההתנדבות

במהלך ההתנדבות תילמדו איך להתנהל בכיתה ואיך ללמד אנגלית בשיטות שונות, ויהיה לכם מספיק זמן להכין פעילויות משלכם. בתרבות התאית מורים זוכים לכבוד והערכה, והילדים על פי רוב שמחים לקבל מורים "אחרים" המגיעים ממדינות שונות ומעשירים את עולמם, לא רק באנגלית, אלא גם בסיפורים ומידע על מקומות שונים בעולם. הפעילות העיקרית היא לימוד אנגלית בסיסית, הכנת פעילויות נלוות כמו חוג תיאטרון, משחקי ספורט ועוד – בהתאם למשך ההתנדבות במקום, וסיוע למורים.
היציאה לבית הספר בשעה 8:00 בבוקר, והפעילות נמשכת כ-6 שעות ביום, בימים שני-שישי. סופי השבוע פנויים ובהם אפשר ליהנות מהחופים היפים ולסייר באי או לבקר באיים אחרים.

 

הגעה והכוונה

עם ההגעה לבנגקוק ולאחר האיסוף מנמל התעופה, המתנדבים מגיעים לאכסנייה בעיר. בערב הראשון ישנה ארוחת ערב בסגנון תאילנדי, ובבוקר המחרת ארוחת בוקר באכסנייה. לאחר ארוחת הבוקר, יציאה לסיור מודרך בבנגקוק, הכולל היכרות עם העיר ועם התרבות התאית. בערב היום השני, יציאה לכיוון קוסמוי באוטובוס ומעבורת, שם ממתין נציג הארגון המקומי ומלווה את המתנדבים למגורים. לאחר ההגעה נערכת הכוונה נוספת על האי והפעילות במקום. 

 

מגורים ואוכל

מגורים: בבית מתנדבים בצפון קוסמוי. בבית שלושה חדרי שינה המתאימים ל-8 אנשים בסך הכול, מטבח מאובזר, סלון, שני חדרי שירותים ורחצה וכן טלויזיה ודי-וי-די. בקרבת הבית ישנה בריכת שחייה ציבורית.
אוכל: במהלך ימי הפעילות (שני-שישי) ארוחת הצהריים ביחד עם צוות בית הספר. ארוחת בוקר וארוחת ערב באחריות המתנדבים – אפשר לקנות מצרכים ולבשל במגורים, או לאכול באחת מהמסעדות הרבות שבאי.
אינטרנט: יש אינטרנט אלחוטי.
כביסה: המתנדבים יכולים לבחור בין כביסה ביד במגורים, או במכבסה תמורת תשלום.

 

טיפים

התנדבות בתאילנד היא אפשרות מצוינת להכיר את המדינה – בנגקוק, האיים, המטבח התאילנדי, התרבות והאתרים ההיסטוריים. בסופי השבוע החופשיים מוזמנים המתנדבים לסייר בקוסמוי או לצאת לאיים אחרים. 

 

 דרישות מינימום

  • מגיל 18 ומעלה
  • תעודת יושר
  • מוטיבציה לפעילות עם ילדים
  • עצמאות ומוטיבציה גבוהה
  • אנגלית ברמת שיחה לפחות

החל משבוע במחיר של $850 לאדם, כולל לינה, ארוחות, ביטוח נסיעות לחו”ל.

המחיר אינו כולל טיסות.

 
מעוניינים לשמוע עוד על התכנית? בואו נדבר!