דרום אפריקה – סיוע לבעלי חיים ופעילות בקהילה

תכנית מיוחדת בדרום אפריקה המשלבת פעילות מרתקת עם בעלי חיים ביחד עם פעילות בקהילה, לחוויה מלאה והיכרות עמוקה עם דרום אפריקה. הפעילות הקהילתית בדיור מוגן לבני נוער בסיכון. הצטרפו למתנדבים ומתנדבות מרחבי העולם לשבועיים עד שלושה חודשים באחת המדינות היפות ביותר באפריקה.

הבהרה: ייתכן והמידע המופיע בעמוד זה אינו מעודכן באופן מלא. בכדי לקבל את המידע המלא והמעודכן חשוב לצפות בעמוד התכנית באתר GoEco באנגלית:

מידע כללי

מיקום: הארטביספרויט, דרום אפריקה

משך התכנית: 16 ימים עד 12 שבועות

נמל תעופה: נמל התעופה הבינלאומי ביוהנסבורג

אופי ההתנדבות: טיפול בבעלי חיים, סיוע במחקר, פעילות בקהילה

גיל: 18 – 80

התוכנית כוללת

מגורים: בחדרים משותפים בבית מתנדבים

אוכל: 3 ארוחות ביום

הכשרה: 2 ימי הכשרה והכוונה לפני תחילת ההתנדבות

תמיכה: מישראל בעת הצורך

איסוף: איסוף מנמל התעופה והסעה בתום ההתנדבות

לא כולל

טיסות, חיסונים, הוצאות אישיות, ויזה במידת הצורך

 

מיקום

בית המחסה ממוקם באזור שנקרא הארטביספרויט בעיירה קטנה בין הרי מגליסברג לסכר הארטביספרויט המפורסם, מוקפת בנוף הררי עוצר נשימה. העיר היא נקודת מוצא מצויינת להרפתקאות ופעילויות רבות. יוהנסבורג שנמצאת כ- 40 דקות נסיעה מבית המחסה היא מטרופולין תוסס, עם מגוון מסעדות, מוזיאונים, ברים ושלל פעילויות נוספות.

 

על התכנית

בית המחסה מספק מקלט לבעלי חיים שהתייתמו או נפצעו ולא יכולים לשרוד לבדם בטבע. רוב בעלי החיים בבית המחסה הורגלו למגע אנושי ולכן הם לא משולבים בתכניות השבה לטבע ולכן אפשר לבוא עימם במגע (מוגבל ובהתאם להנחיות הצוות). באמצעות מחלקת הקולנוע המיוחדת, מצליח בית המחסה לגייס כספים המיועדים לשפר את איכות חייהם של דייריו ולתחזק את המרכז. משתתפים בתכנית עוסקים בתחזוקת בית המחסה וטיפול בכמה מחיות הבר המרהיבות ביותר באפריקה.

 

אופי ההתנדבות

המשתתפים מסייעים לצוות המקומי בתחזוקת בית המחסה ואזורי המחייה של בעלי החיים. בנוסף ישנן פעילויות הקשורות לבעלי החיים כמו הכנת מזון והאכלה.
 
במקום מתנהלים מספר פרוייקטים מתמשכים, לדוגמא:
 • מטבח לנשרים: נשרים רבים בדרא”פ מתים בשל אכילת בשר מורעל שחקלאים מקומיים משאירים בשדות על מנת להרתיע בעלי חיים.
  מטבח הנשרים מציע בשר נקי המפחית באופן דרמטי את מספר מקרי המוות. המתנדבים בונים נקודת תצפית המאפשרות למבקרים לראות את אזור ההאכלה ולשמוע הסברים על העוף המופלא. 
 • שבילי אש: חיות רבות מתות בשריפות המתפשטות על פני דונמים רבים. המתנדבים מסייעים בהקמת שבילי אש וקרחות יער המסייעים בהגנה על בעלי החיים ובית המחסה שלהן במקרה של שריפה. 
 • בניית מתקנים ואזורי מחייה: עזרה בשיפוץ, תחזוקה, ובניה של מתחמים חדשים. קבוצת מתנדבים קודמת בנתה באזור בריכה חדשה לצבועים.
 • תחזוקה כללית: סיורים במרכז, בדיקת תקינות הגדרות, ניכוש צמחים פולשניים, טיפול בשחיקת סלעים, אדמה ועוד.

 

מגורים ואוכל

מגורים: מגורי המתנדבים ממוקמים בתוך בית המחסה. בכל חדר לנים 2-6 מתנדבים. לשרותם יעמוד מטבח מאובזר, סלון רחב ידיים וחצר מקסימה בה ניתן לנוח ולהתבונן בחיות הבר העוברות במרחק נגיעה.

אוכל: 3 ארוחות ביום.

אינטרנט: בשמורה יש אינטרנט שמוצע למתנדבים בתמורה לתשלום סימלי.

 

טיפים

בשעות הפנאי אפשר להשתתף בטיולי פילים וסיורי חיות בר באזור השמורה וכן לבלות בעיירה הארטביספרויט, לטייל בהרי מגלסיברג, באגם הסמוך או לנסוע ליוהנסבורג.

 

דרישות מינימום

 • גיל 18 – 60
 • אנגלית ברמת שיחה
 • אהבה גדולה לחיות
 • מוטיבציה גבוהה ואחריות
 • יכולת הסתגלות ונכונות לעבודה פיזית

החל מ 2 שבועות במחיר של $1300 לאדם, כולל לינה, ארוחות, ביטוח נסיעות לחו”ל.

המחיר אינו כולל טיסות.

 
מעוניינ/ת לשמוע עוד על התכנית? בוא/י נדבר!