goeco@goeco.co.il   |   077-5527000

דרום אפריקה - סיוע לבעלי חיים ופעילות בקהילה

תכנית מיוחדת בדרום אפריקה המשלבת פעילות מרתקת עם בעלי חיים ביחד עם פעילות בקהילה, לחוויה מלאה והיכרות עמוקה עם דרום אפריקה. הפעילות הקהילתית בדיור מוגן לבני נוער בסיכון. הצטרפו למתנדבים ומתנדבות מרחבי העולם לשבועיים עד שלושה חודשים באחת המדינות היפות ביותר באפריקה.$1,300

 

מידע כללי

מיקוםהארטביספרויט, דרום אפריקה
משך התכנית16 ימים עד 12 שבועות
נמל תעופהנמל התעופה הבינלאומי ביוהנסבורג
אופי ההתנדבותטיפול בבעלי חיים, סיוע במחקר, פעילות בקהילה
גיל18 - 80

התוכנית כוללת

מגוריםבחדרים משותפים בבית מתנדבים
אוכל3 ארוחות ביום
הכשרה2 ימי הכשרה והכוונה לפני תחילת ההתנדבות
תמיכהמישראל בעת הצורך
איסוףאיסוף מנמל התעופה והסעה בתום ההתנדבות

לא כולל

טיסות, חיסונים, הוצאות אישיות, ויזה במידת הצורך
 

 

מיקום

הארטביספרויט שוכנת בין סכר הארטביספרויט ובין הרי מגאליסברג, במרחק כמה שעות נסיעה מיוהנסבורג. העיירה מוקפת נופים הרריים יפהפיים, ובסביבתה מגוון מקלטים לחיות בר ושמורות טבע.


 

הגעה והכוונה

לפני תחילת הפעילות, המשתתפים לוקחים חלק ביומיים של הכוונה ביוהנסבורג. במהלך ההכוונה תכירו את המתנדבים הנוספים ואת הצוות, ותיהנו מסיור בעיר הכולל אתרים ידועים כמו גשר נלסון מנדלה, מגדל טלקום ועוד. ההכוונה היא חלק בלתי נפרד מתכנית זו ועל כן לשבועיים של ההתנדבות יש להוסיף יומיים אלו, כלומר מינימום 16 ימים בתכנית.

 

על התכנית

זוהי תכנית דינמית שבה המשתתפים מסייעים במגוון מקלטים לבעלי חיים באזור ובמקביל פועלים ביוזמות שונות בקהילה. שילוב זה מאפשר חשיפה והיכרות עמוקה יותר עם דרום אפריקה מזוויות שונות. הפעילות בקהילה מתמקדת בעיקר בדיור מוגן לבני נוער בסיכון, שם המתנדבים חוברים למאמצי הצוות המקומי לספק סביבה בטוחה ונעימה.

 

אופי ההתנדבות

הפעילות מתקיימת במקומות שונים ברדיוס של 25 ק"מ ממגורי המתנדבים. הפעילות נחלקת לשני חלקים, סיוע לבעלי חיים ופעילות בקהילה, בדיור מוגן לבני נוער בסיכון.

פעילויות עם בעלי חיים:

מרכז לציטות וזאבים טלואים: מקלט המוקדש לטיפול ושימור הצ'יטות והזאבים הטלואים בדרום אפריקה. שני מינים אלו נמצאים בסכנת הכחדה, והמקלט מתמקד במאמצי שימור ובהסברה. 
מקלט לקופים: קופים סובלים מציד בלתי חוקי ושבי על מנת למכור אותם כחיות מחמד או למופעים. מעבר לקליטת קופים שניצלו מהשבי, המקלט גם פועל להגברת המודעות בציבור. המתנדבים מסייעים בטיפול בקופים, הכנת אוכל והאכלה ומשימות אחרות.
תכנית הנשרים: בתכנית זו, המתנדבים לומדים על האיומים השונים המרחפים מעל הנשרים במדינה, כולל הרעלות, התחשמלות ועוד. המתנדבים בתכנית לומדים מהצוות על הטיפול בנשרים ואף יכולים לסייע תחת השגחה.

פרויקט הביוספרה: פרויקט הביוספרה מתקיים בהרים, בהם מגוון יוצא דופן של חיות-בר וצמחייה. באזור שופע זה אפשרויות רבות לפעילות שימור. למתנדבים בפרויקט תהיה הזדמנות לצאת לטיולי הליכה בשמורות טבע של אונסק"ו ולסייר בצד ההררי והיפהפה של השמורה, בחיפוש אחר מלכודות בעלי חיים, שהוצבו באופן לא חוקי על ידי ציידים. משימות נוספות יכולות לכלול הכנת מזון, תצפיות על התנהגות בעלי-חיים, ספירה עונתית של החיות ולעתים גם תפיסה, העברה ושחרור של בעלי-חיים וציפורים.  

פעילות בקהילה:

המטרה היא לספק לילדים ונוער בסיכון סביבה בריאה ובטוחה בדיור מוגן. הפעילויות היומיומיות כוללות: משחק עם הילדים, סיוע בשיעורי בית, הפעלות חברתיות ומשחקי ספורט. בנוסף, סיוע בציורים וצביעה, טיפול בגן הירק ובפרויקטים שונים המתקיימים במקום מעת לעת.

 

מגורים ואוכל

מגורים: בבית מתנדבים בעיירה, בחדרים המשותפים ל-2 עד 6 בחדר. בבית מיזוג אוויר, מטבח, סלון, 3 בריכות שחייה, מגרש סקוואש, מגרש טניס.

אוכל: 3 ארוחות ביום במהלך ההתנדבות. ארוחת הבוקר והצהריים הן בסגנון מזנון וכוללות דגני בוקר, פירות, יוגורט, טוסטים, ממרחים, לחמים ונקניקים. הארוחה החמה מוגשת בערב, ויכולה לכלול ברביקיו דרום אפריקאי, תבשילים שונים וכן ירקות טריים ובשר.

אינטרנט: ישנו חיבור לאינטרנט אלחוטי בעבור תשלום לא גבוה.

כביסה: ניתן למסור בגדים לכביסה עבור תשלום.

 

טיפים

האזור שופע אפשרויות לפעילויות בחיק הטבע. בסופי שבוע המתנדבים יכולים ליהנות מבריכות השחייה ומגרשי הספורט שבמגורים, או לצאת עצמאית לסיורים באזור. בנוסף, ישנן שפע פעילויות הזמינות באזור בעבור תשלום נוסף:

  • צניחת טנדם
  • אופני הרים
  • טיולים למערות מרופנג וסטרקפונטיין
  • ביקור בשמורת היפופטמים ואריות

 

דרישות מינימום

  • מגיל 18 ומעלה
  • חיסונים (יש להתייעץ עם מרפאת מטיילים)
  • אנגלית ברמת שיחה
  • מוטיבציה גבוהה לפעילות עם בני נוער
  • כושר גופני ברמה מספקת לפעילות פיזית

 

התאחדות הסטודנטים הארצית המועצה הלאומית להתנדבות אונסק''ו רשות הטבע והגנים איסתא