goeco@goeco.co.il   |   077-5527000

סיישל - שימור טבע וסביבה

הצטרפו לתכנית באיי סיישל והשתלבו בתכניות מקומיות וממשלתיות לשימור חיי הבר והסביבה. המשתתפים בתכנית נהנים מחופי הים הטרופיים, מצלילות ושנירקולים בחברת צבי ים ופעילות משמעותית בתכנית רבת השפעה על הסביבה המקומית יחד עם מתנדבים מרחבי העולם בפיסת גן העדן הזו.$1,500

 

מידע כללי

מיקוםהאי קוריוז
משך התכנית2, 4, 6, 8, או 12 שבועות
נמל תעופהשדה התעופה הבינלאומי של איי סיישל, האי מאהה
אופי ההתנדבותאיסוף נתונים למחקר תוך טיולים אתגריים וצלילות שנירקול
מספר משתתפיםעד 18 מתנדבים מרחבי העולם
גיל18 - 70

התוכנית כוללת

מגוריםלינה בחדרים משותפים במקום הפעילות
אוכלמסופקים מצרכי מזון - המתנדבים מבשלים בתורנות
הכשרהאין צורך בהכשרה מוקדמת
תמיכהמישראל בעת הצורך
איסוףמנמל התעופה הבינלאומי של איי סיישל באי מאהה
ציוד כל הציוד הבסיסי מסופק במקום הפעילות, ניתן לקבל רשימת ציוד שמומלץ להביא לאחר הרישום לתכנית
אינטרנט אין גישה לאינטרנט במקום הפעילות

לא כולל

לא כולל טיסות, ביטוח נסיעות, הוצאות אישיות ופעילויות מחוץ לתכנית, ויזה, מיסי שדה
 

מיקום

איי סיישל, הממוקמים באוקיינוס ההודי, מצפון למדגסקר ומול טנזניה, הם מהמקומות היפים בעולם. יערות גשם, חופים לבנים, מים צלולים, בשילוב עם אקלים טרופי, הופכים את איי סיישל ליעד מושלם לאוהבי החוף והפעילות הימית. כשתסיימו לגלות את החופים והיערות תוכלו לצפות בציפורים ולראות צבים בסביבתם הטבעית. אלו שמחפשים הרפתקאות נוספות יוכלו למצוא עולם מסתורי מתחת למים, בו מתגוררים זנים רבים של דגים ואלמוגים שרק מחכים שיגלו אותם. איי סיישל מציעים גם תשתיות תיירות מודרניות, כולל מלונות, מסעדות וחיי לילה עשירים. האופי העשיר והמגוון של איי סיישל הופך אותם ליעד מועדף כאתר תיירות אקולוגית וכיעד לצלילה הרפתקנית. 

 

על התכנית

הפעילות מתקיימת באי קוריוז, משלחות יוצאות במטרה להגן על מושבות של צבים, צבי ענק וצמחייה ייחודית מקומית. המשתתפים בתכנית מסייעים בתיעוד מושבות בעלי חיים באזור החוף, ובתוך הים תוך צלילה עם שנורקלים. הכשרה מהירה מאפשרת לכל המשתתפים להשתלב במשלחות המחקר. בזמן הפעילות על החוף ובים תוכלו להנות מנפלאות האי - תצפית בצבי ענק, לוייתנים, דולפינים ודגי מנטה ריי אקזוטיים. לו"ז המתנדבים גדוש בטיולים, מחקר ובמטלות שוטפות. בתום הפעילות המתגמלת המשתתפים נהנים ממנוחה ומפגש חברתי בבסיס המתנדבים. בערבים ובסופי שבוע תוכלו לנצל את הזמן הפנוי ולגלות את כל שיש לאיים להציע. 

 

אופי הפעילות

הפעילות בתכנית זו קשורה לעונות השנה. ספטמבר עד מרץ היא עונת צבי הים, כאשר פעילות המתנדבים מתמקדת בשימור ומחקר הצבים. בשאר חודשי השנה הפעילות מתמקדת במינים שונים של בעלי חיים ובשימור סביבה באופן כללי.

אפריל – אוגוסט: הפעילות בעיקרה כוללת עריכת תצפיות ואיסוף חומרים למחקר, שימור מיני צמחים מקומיים – למשל צמחיית המנגרוב שנפגעה מאז הצונמי שפגע באזור בשנת 2004. הפעילות כוללת גם שימור אזורי המחייה של צבי היבשה וכן פעילות בתחום החינוך הסביבתי באזור.

ספטמבר – מרץ: בנוסף לפעילויות אלה, בתקופה זו יש דגש על שימור צבי ים, שזו עונת הקינון שלהם.

יום טיפוסי מתחיל בארוחת בוקר ולאחריה יום גדוש פעילויות מחקר, כולל תצפיות תוך סיורים באזור. הפעילות פיזית ולעתים מעט מאתגרת. במהלך היום ייתכנו יציאות לשנירקולים לאיסוף מידע על החי הימי. בסוף כל יום נערך מפגש סיכום, שאחריו ארוחת ערב וזמן חופשי לבלות עם שאר המתנדבים. בימי שבת הפעילות נמשכת עד הצהריים בדרך כלל, ומהצהריים ועד יום שני בבוקר יש זמן פנוי ליהנות מהחוף או לסייר באי.

 
 

מגורים

מגורי המתנדבים בסיסיים, בחדרים משותפים לנשים וגברים. במגורים מקלחות ושירותים משותפים, בשירותים יש שימוש בדליי מים במקום בניאגרה מכיוון שאין מים זורמים. לרשות המתנדבים עומדים מטבח מאובזר וסלון. ניקיון ובישול נעשים ע"י המתנדבים בתורנויות. יש להביא בחשבון שאספקת המים אינה סדירה למקלחות.

חשמל: המקום פועל באמצעות גנרטור וחשמל המופק סולרית. החשמל עובד במשך כמה שעות בלילה, מספיק להטענת מכשירים שונים.

אינטרנט: במגורי המתנדבים אין גישה לאינטרנט. בזמן החופשי אפשר להשתמש בשירותי אינטרנט באזורים תיירותיים באיים השונים.

אוכל: במקום אין מקרר ומצרכי המזון אינם כוללים בשר. מצרכי המזון כוללים ירקות, קטניות, אורז, פסטה וכו'. המתנדבים מבשלים בעצמם בתורנות. ישנה אספקה קבועה של מי שתייה.

 
 

טיפים

חוץ מהחופים הקסומים וחיי הבר העשירים, איי סיישל הם אתר תיירותי מוביל. תוכלו לבלות את הזמן הפנוי בגילוי שוניות אלמוגים וביציאה למשלחות צלילה. תוכלו גם לצאת לאחד האיים הגדולים וליהנות ממבחר מסעדות ומחיי לילה עשירים ותוססים. איי סיישל הם איים קסומים שמציעים מגוון גדול של פעילויות שיכולות להתאים לכל אחד. 

תוכלו גם לקחת חוויית ההתנדבות צעד אחד קדימה ולהשתתף בתכנית הסמכה עם חונך אישי, שישפר את הידע המקצועי שלכם בתחום. אפשרות נוספת היא השתתפות בקורס מחקרי בו תעברו הכשרה מעמיקה, שתאפשר לכם לבצע מחקרים משלכם בעתיד. שימו לב כי תכניות אלה אינן כלולות בעלות התכנית. 

 

דרישות מינימום

  •  מגיל 18 ומעלה
  • כושר גופני ברמה טובה
  •  ביטוח רפואי למטיילים
  •  חיסונים (יש להתייעץ עם מרפאת מטיילים טרם הנסיעה)
  •  הפקת תעודת יושר מהמשטרה
  •  יכולת עבודה בצוות, גישה חיובית
עוד מהמטוס הבנתי שהגעתי לגן עדן: איים ירוקים עם חופים זהובים לצד אוקיינוס כחול-טורקיז. אבל בין שלל גווני הירוק והכחול של הטבע, קולות האוקיינוס וציוצי הציפורים, יש גם התנדבות. קמים מוקדם בבוקר (לפעמים גם לפני הזריחה) ויוצאים לחפש עקבות של צבי-ים, לאתר ולתייג צבי יבשה, לזהות ציוצי ציפורים ולמצוא עצי מנגרוב או עצי "קוקוס הים" (Coco-de-Mer) ולחקור אותם. בצהריים או אחר הצהריים חוזרים עייפים ועמוסי חוויות (ותמונות) לבסיס לארוחת צהריים טעימה שהכינו 2 המתנדבים שנשארו, ויוצאים לשנרקל עם צבי-ים, כרישים ושוניות מלאות בדגים צבעוניים ושלל יצורים ימיים אחרים. ובערב? אין כמו לסגור עוד יום עמוס ומהנה במיוחד בסרט טוב עם שאר המתנדבים וללכת לישון מרוצים בציפייה למחרת.
השתתפתי בתכנית 4 שבועות במהלך חודשים נובמבר-דצמבר ואני מרגיש שזכיתי לטעום מהכל. לדוגמה, החל הרגע שבו צבת הים (מסוג קרני- Hawksbill) עולה לחוף, מחפשת מקום מתאים להטיל 150-200 ביצים, מכסה אותם וחוזרת לאוקיינוס, ועד לרגע שבו הצבים הקטנים בוקעים וזוחלים למים. אם אתם אוהבי טבע שמחפשים חוויות ונופים חדשים, עם נפש צעירה וראש פתוח שמחפשים לתרום ומעוניינים להתנסות ובעלי אנגלית טובה וכושר גופני סביר ומעלה- ההנאה שלכם מובטחת. רק תביאו קרם הגנה ודוחה יתושים!
 
דניאל, נובמבר-דצמבר 2013
 
 

בשנה האחרונה יצאתי לטיולי התנדבות ביעדים שונים בעולם, מאז אוקטובר אני מתנדבת בסיישל וזו ללא ספק ההתנדבות הכי טובה שהשתתפתי בה. באי קוריוז גרנו בבקתות בסיסיות ועזרנו במטלות המחנה - לבשל, לאפות לחם ולטפל בציוד. בפעילות עצמה עקבנו אחרי צבי ים מקננים, חיפשנו צבי ים תוך כדי צלילה עם שנורקל וטיילנו בכל האי בחיפוש אחר צמחים מקומיים וחיות בר מקומיות. השתתפנו בסדנאות לימוד על עצי המנגרוב, על עצי קוקוס ועל צבי ים וחיות אופיניות לאזור. הצוות בתכנית לא ייאמן, הם כיפיים, סופר חכמים ולגמרי מסורים למחקרים שערכנו ולחוויה שלנו כמתנדבים בתכנית. הסופ"שים היו מגניבים במיוחד כי טיילנו באיים אחרים בסיישל והאיזור פשוט מ-ד-ה-י-ם! אם אתם אוהבים חופים יפיפיים, שיחות באוקיינוס צלול, נוף אדיר וחוויה ייחודית - זו התכנית הכי טובה שיש בשבילכם. זה לא תמיד קל, לפעמים חם מאוד, יש יתושים והעבודה פיסית ומעייפת אבל זו חוויה מדהימה ומאוד מתגמלת שמאוד עוזרת לצמחייה באיזור ולחיות הבר באי.

ג'קי - דצמבר 2012

התאחדות הסטודנטים הארצית המועצה הלאומית להתנדבות אונסק''ו רשות הטבע והגנים איסתא